Aktualno┼Ťci Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 pa┼║dziernika 2017 00:00
Spis tre┼Ťci
Aktualno┼Ťci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Wszystkie strony

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia, do naszego przedszkola przyby┼é d┼éugo oczekiwany go┼Ť─ç - ┼Ťw. Miko┼éaj. Najpierw by┼éo s┼éycha─ç dzwoneczki, potem dono┼Ťne ÔÇ×hou, hou, houÔÇŁ i pojawi┼é si─Ö on ÔÇô nasz ukochany ┼Ťw. Miko┼éaj! Przedszkolaki powita┼éy Miko┼éaja, wierszykami i piosenkami. Go┼Ť─ç z Dalekiej P├│┼énocy obdarowa┼é dzieci wspania┼éymi prezentami, czym wywo┼éa┼é wiele rado┼Ťci i u┼Ťmiechu na twarzach przedszkolak├│w. Mi┼éym akcentem spotkania by┼éy wsp├│lne zdj─Öcia z naszym go┼Ťciem.
Na zako┼äczenie spotkania Miko┼éaj ┼╝yczy┼é wszystkim dzieciom, oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych ┼Ťwi─ůt Bo┼╝ego Narodzenia. Obieca┼é, ┼╝e powr├│ci do nas za rok.


galeria

 

CYRK W PRZEDSZKOLU

W ┼Ťrod─Ö 15 listopada. zawitali do naszego przedszkola cyrkowcy z Agencji Artystyczno - Cyrkowej "Cascada". Zaprezentowali nam kilka sztuczek cyrkowych, takich, jak czarowanie, ┼╝onglowanie pi┼éeczkami, k├│┼ékami i maczugami, taniec z obr─Öczami. By┼éo te┼╝ chodzenie po kawa┼ékach szk┼éa oraz pokaz z ogniem. Du┼╝─ů atrakcj─ů okaza┼éy si─Ö sztuczki, do kt├│rych zosta┼éy zaproszone dzieci. Przedszkolaki same mog┼éy troch─Ö "poczarowa─ç " z pi┼éeczk─ů, papierem oraz ta┼äczy─ç z obr─Öczami.

 

galeria

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzie┼ä Niepodleg┼éo┼Ťci to wielkie i wa┼╝ne ┼Ťwi─Öto narodowe. Nasze przedszkolaki przygotowywa┼éy si─Ö do niego poprzez poznawanie symboli narodowych oraz postaci wybitnych Polak├│w. Wykonywa┼éy te┼╝ na zaj─Öciach bia┼éo-czerwone chor─ůgiewki i kotyliony.
Uwie┼äczeniem zaj─Ö─ç by┼é wsp├│lny spacer wszystkich przedszkolak├│w pod pomnik marsza┼éka J├│zefa Pi┼ésudskiego, aby zapali─ç znicze dzi─Ökuj─ůc Marsza┼ékowi za Woln─ů┬á Niepodleg┼é─ů Polsk─Ö.
Nast─Öpnie uda┼éy si─Ö na cmentarz, aby zapali─ç znicze na grobach polskich ┼╝o┼énierzy poleg┼éych ┬ápodczas II wojny ┼Ťwiatowej.

 

 

galeria

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Miesi─ůc listopad pozostanie na d┼éugo w pami─Öci dzieci z Przedszkola Nr 7 i ich rodzic├│w. Tego w┼éa┼Ťnie dnia odby┼éa si─Ö pierwsza wa┼╝na przedszkolna uroczysto┼Ť─ç ÔÇô pasowanie na przedszkolaka. W uroczysto┼Ťci brali udzia┼é rodzice ze wszystkich grup oraz pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz. Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Ö┼éa si─Ö od powitania go┼Ťci i przedstawienia kr├│tkiej cz─Ö┼Ťci artystycznej, w kt├│rej przedszkolaki zaprezentowa┼éy swoje umiej─Ötno┼Ťci ÔÇô daj─ůc tym samym dow├│d, jak du┼╝o ju┼╝ potrafi─ů. By┼éy, wi─Öc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po cz─Ö┼Ťci artystycznej, dzieci obieca┼éy: zgodnie bawi─ç si─Ö w przedszkolu, przychodzi─ç ka┼╝dego dnia z u┼Ťmiechem, s┼éucha─ç pani i pomaga─ç kolegom, by─ç dzielnymi przedszkolakami. Nast─Öpnie pani dyrektor dokona┼éa uroczystego pasowania ka┼╝dego dziecka na przedszkolaka. Na pami─ůtk─Ö tego wa┼╝nego wydarzenia ka┼╝dy przedszkolak otrzyma┼é dyplom pasowania. Na zako┼äczenie dzieci uda┼éy si─Ö na zas┼éu┼╝ony pocz─Östunek przygotowany przez rodzic├│w.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku rodzica pojawiły się łzy wzruszenia.

galeria

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 06.11.2017r. przedszkolaki z grypy III wybra┼éy si─Ö na wycieczk─Ö do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem spotkania by┼éo przekazanie dzieciom podstawowych i najwa┼╝niejszych informacji dotycz─ůcych zdrowego od┼╝ywiania si─Ö, zwr├│cenie uwagi, na jako┼Ť─ç oraz ilo┼Ť─ç spo┼╝ywanych posi┼ék├│w w ci─ůgu dnia, przekonanie o potrzebie spo┼╝ywania owoc├│w i warzyw ze wzgl─Ödu na zwarto┼Ť─ç naturalnych witamin, a tak┼╝e korzy┼Ťci p┼éyn─ůcych ze zdrowego trybu ┼╝ycia. Dzieci bra┼éy udzia┼é w przedstawieniu pt. Chory kotekÔÇŁ, nast─Öpnie odby┼é si─Ö quiz┬á o zdrowiu, a na koniec ka┼╝de dziecko w nagrod─Ö dosta┼éo kolorow─ů naklejk─Ö przedstawiaj─ůc─ů ÔÇ× M─ůdr─ů sow─ÖÔÇŁ.

 

 

 

galeria

 Poprawiony: niedziela, 10 grudnia 2017 11:49