PostHeaderIcon Aktualności

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

WITAJ MIKOŁAJU

Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu Miejskim nr 7, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. 6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dotarł on do nas pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego są przecież renifery Mikołaja. Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały pod kierunkiem pań: M.Kępa i S.Bieńczak .
Były piosenki, wierszyki, oraz taniec „Śnieżynek” w wykonaniu dziewczynek  z grup V i II .  
Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów  w grupach i sesja fotograficzna z Mikołajem. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty.

galeria

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2018r. obchodziliśmy Andrzejki. Przedszkolaki z grup : I,II,IV i V kultywowały Dzień Świętego Andrzeja w sali zabaw  MADAGASKAR.
Nie odbyło się bez wróżb, losów,obrazków z zawodami . Uwieńczeniem zabawy były tańce i pląsy . Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy balonik.

 

galeria


JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
I MAŁYM POLAKIEM

Dnia 8.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości : M.Włodarczyka- Burmistrza Miasta Kraśnik, pani K. Krotkiewicz- dyrektor  ZPO1 , pani T.Skorupa - wicedyrektor ZPO 1 , oraz rodziców. Zorganizowana przez  panie : A. Kozik, W. Rycerz,  K. Nierodka -Pizoń, M.Szafran, S. Bieńczak . Pasowanie zostało poprzedzone występem, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez pana M.Włodarczyka Burmistrza Miasta , panią K. Krotkiewicz – dyrektor  ZPO nr 1 i oficjalnie  przyjęte do grona przedszkolaków naszej placówki.

galeriaKONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 29.10.2018r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbył się koncert piosenki patriotycznej pod hasłem „ Piękna Nasza Polska Cała”, zorganizowany
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkolaki w odświętnych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami rozpoczęły uroczystość recytacją „ Katechizmu dziecka polskiego”.
Następnie każda grupa zaprezentowała piosenkę i wiersz o treści patriotycznej. Odbył się również quiz wiedzy o Polce, dzieci wykazały się znajomością symboli narodowych, oraz wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny.
Koncert zakończono wspólnym śpiewem piosenki „ Nasze polskie ABC”.
Za udział w koncercie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, książeczkę,
pt.„ Kto ty jesteś” oraz słodki upominek.
Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz była dumna z występów przedszkolaków, podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do koncertu, za cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Uroczystość przygotowały panie: M. Szafran, K. Łygan, B. Kędra.

galeria

 Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2018 16:47)