PostHeaderIcon Aktualności - Strona 2

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

 

JESIENNIE ZDROWO  I KOLOROWO

W dniu 29.10.2019r.w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbyła się uroczystość sportowa pod hasłem „Jesiennie zdrowo i kolorowo”. W imprezie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne , a honorowymi gośćmi były:    
pani Krystyna Korotkiewicz   dyrektor ZPO nr 1 i pani Anna Mazur-Boryca
z-ca dyrektora ZPO nr1. Konkurencje sportowe były przeplatane zabawami muzyczno –ruchowymi , zagadkami z wykorzystaniem darów jesiennych.
Podczas  uroczystości rozstrzygnięto również konkurs plastyczny
pt. „ Zdrowy przedszkolak”. Uczestnicy konkursu otrzymały  dyplomy.
Spotkanie zakończono wykonaniem wspólnego  zdjęcia.
Uroczystość sportową przygotowały nauczycielki : Anna Kozik, Barbara Kędra, Marzena Szafran.

 

 

 


galeria

 

 

NA POCZCIE

W słoneczne piątkowe popołudnie 11 października dzieci z grupy SMERFÓW i WIEWIÓREK wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego .Przedszkolaki miały okazję poznać pracę urzędników pocztowych oraz specyfikę pracy urzędu pocztowego. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję zaadresować ,nakleić znaczek i wysłać swój list który został wcześniej podbity stemplem  przez pracownika Poczty. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji dotyczących zawodu listonosza które przekazała nam urzędniczka. W końcowym etapie naszej wycieczki dzieci zwiedziły  budynek Poczty, i zakupiły pamiątkową książkę.

galeria

 

„ KOCMOŁUSZEK” – TEATR LALEK

11.10. 2019r. dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatru lalek „Bajka" pt. „Kocmołuszek".
Tematem spektaklu było zapoznanie dzieci  ze sposobami dbania o swoje zdrowie oraz higienę osobistą. Akcja rozgrywała się na zamku Księcia Brudasa, którym zawładnęły Czarodziej Brud, Anemia, Próchnica
i Mikroby. Wszystkie dzieci uważnie słuchały mądrych rad i ochoczo odpowiadały na pytania aktorów.
Bawiąc uczyły się tego, jak ważnym jest bycie czystym i schludnym dla zachowania zdrowia.

 

 

 

 

galeria

 

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piękny słoneczny piątek 27 września 2019 roku nad Zalewem Kraśnickim  z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka odbyło się spotkanie integracyjne rodziców, wychowawców i dzieci grupy IV i V  z Przedszkola Miejskiego nr.7 w Kraśniku.Pogoda i humory dopisywały więc i zabawa była znakomita. Jesienne zagadki i ziemniaczane zawody sportowe – rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce, wyścigi w workach  czy warsztaty plastyczne to tylko nieliczne atrakcje na tym spotkaniu. Nie zabrakło  również pieczonych ziemniaków i kiełbasek.
Wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

 

 

 

 

galeria

 Poprawiony (poniedziałek, 11 listopada 2019 10:28)