PostHeaderIcon Aktualności - Strona 3

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

KAŻDY CHWAT SPRZĄTA ŚWIAT

Dnia 27.09.2019r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku,wraz wychowawczyniami wyruszyły  ulicami miasta,głośnym śpiewem i hasłami ekologicznymi zachęcały mieszkańców naszego miasta do dbania o czystość  poprzez segregację śmieci.Nad bezpieczeństwem przedszkolaków czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej.
Po powrocie do przedszkola dzieci postanowiły  poszukać śmieci wokół placówki by je posprzątać. Posegregowane śmieci wyniesiono do kontenerów.

 

 

 

 

galeria

CZY LAS LUBI ŚMIECI

 

W dniu  26.09.2019r. dzieci z grup IV i V wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Kraśnik .
Przedszkolaki podczas spaceru po lesie  miały możliwość obserwacji naturalnego świata roślin i zwierząt. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie czystego  lasu dla ludzi i zwierząt . Starszaki  spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

galeria

Po obiedzie tego samego dnia odbył się pokaz mody ekologicznej. Prezentowane stroje wykonane zostały z różnorodnych odpadów.

 

 

galeria

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 25.09.2019r. na zaproszenie nauczycielek S. Bieńczak i W. Rycerz  przybyli do naszego przedszkola policjanci z Powiatowej  Komendy Policji w Kraśniku.
Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych  zgromadziły się w salach przedszkolnych, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki  dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia np. gdy zaczepia dziecko osoba nieznajoma itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie  policjantów.
W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę każdego przedszkolaka , policyjny lizak oraz  kajdanki.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu jego wyposażenia . Ponadto przedszkolaki  mogły  włączyć i posłuchać sygnału  policyjnej syreny.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i  bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom podziękowania.

galeria


JESIEŃ W PARKU

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też  we wtorek 24 września zachęciła ona przedszkolaków z gr. IV i V do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Na zakończenie dzieci świetnie się bawiły na placu zabaw.

 


galeria

 

 

SPOTKANIE Z POETKĄ

W dniu 23.09.209r. nasze przedszkole odwiedziła autorka dziecięcej poezji Pani Teresa Mazur. Dla przedszkolaków było to niezwykłe wydarzenie.Pani Teresa w przystępny dla dzieci sposób przedstawiła swoją twórczość. Przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści oraz czytanych przez gościa wierszy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

 


galeria

 

 Poprawiony (poniedziałek, 11 listopada 2019 10:28)