PostHeaderIcon Aktualności - Strona 4

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Wszystkie strony

 

DOBRA NOWINA

Dnia 19.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się jasełka pt. „ Dobra nowina” w wykonaniu dzieci z grupy V przygotowane pod kierunkiem pań: S. Bieńczak, K. Łygan i M. Kępa,
z udziałem zaproszonych gości: panią Grażyną Lejwoda-Ćwik - Sekretarz Miasta Kraśnik, panią K. Krotkiewicz – Dyrektor ZPO nr 1 i   panią T. Skorupą – Wicedyrektor ZPO nr1, oraz Rodziców. Mali aktorzy
w pięknych strojach przygotowanych specjalnie do tej inscenizacji, śpiewem odgrywając swoje role złożyli hołd nowonarodzonemu dzieciątku Jezus. Uroku tej uroczystości dodawała nastrojowo udekorowana sala. Jasełka zgromadzonych uczestników wprowadziły w zachwyt, a każdy rodzic z dumą i łezką wzruszenia w oku, patrzył  na swoją pociechę.  
Na koniec pani Dyrektor  ZPO nr1  Krystyna Krotkiewicz  i pani Grażyna Lejwoda-Ćwik - Sekretarz Miasta Kraśnik pogratulowały występu i złożyły serdeczne życzenia świąteczne.

 

 

 

 

galeria

WITAJ MIKOŁAJU

Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu Miejskim nr 7, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. 6 grudnia nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Dotarł on do nas pomimo braku śniegu na drogach. Ale jak to bywa ze świętymi, nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od czego są przecież renifery Mikołaja. Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej gorąco powitały Mikołaja i przedstawiły mu część artystyczną, którą dla niego przygotowały pod kierunkiem pań: M.Kępa i S.Bieńczak .
Były piosenki, wierszyki, oraz taniec „Śnieżynek” w wykonaniu dziewczynek  z grup V i II .  
Potem nastąpił najprzyjemniejszy moment: wręczanie prezentów  w grupach i sesja fotograficzna z Mikołajem. Pożegnaliśmy naszego przyjaciela, aż na rok. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zasłużymy na prezenty.

galeria

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2018r. obchodziliśmy Andrzejki. Przedszkolaki z grup : I,II,IV i V kultywowały Dzień Świętego Andrzeja w sali zabaw  MADAGASKAR.
Nie odbyło się bez wróżb, losów,obrazków z zawodami . Uwieńczeniem zabawy były tańce i pląsy . Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy balonik.

 

galeria


JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
I MAŁYM POLAKIEM

Dnia 8.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości : M.Włodarczyka- Burmistrza Miasta Kraśnik, pani K. Krotkiewicz- dyrektor  ZPO1 , pani T.Skorupa - wicedyrektor ZPO 1 , oraz rodziców. Zorganizowana przez  panie : A. Kozik, W. Rycerz,  K. Nierodka -Pizoń, M.Szafran, S. Bieńczak . Pasowanie zostało poprzedzone występem, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez pana M.Włodarczyka Burmistrza Miasta , panią K. Krotkiewicz – dyrektor  ZPO nr 1 i oficjalnie  przyjęte do grona przedszkolaków naszej placówki.

galeriaKONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 29.10.2018r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbył się koncert piosenki patriotycznej pod hasłem „ Piękna Nasza Polska Cała”, zorganizowany
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkolaki w odświętnych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami rozpoczęły uroczystość recytacją „ Katechizmu dziecka polskiego”.
Następnie każda grupa zaprezentowała piosenkę i wiersz o treści patriotycznej. Odbył się również quiz wiedzy o Polce, dzieci wykazały się znajomością symboli narodowych, oraz wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny.
Koncert zakończono wspólnym śpiewem piosenki „ Nasze polskie ABC”.
Za udział w koncercie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, książeczkę,
pt.„ Kto ty jesteś” oraz słodki upominek.
Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz była dumna z występów przedszkolaków, podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do koncertu, za cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Uroczystość przygotowały panie: M. Szafran, K. Łygan, B. Kędra.

galeria

 Poprawiony (piątek, 21 czerwca 2019 19:25)