PostHeaderIcon Aktualności - Strona 5

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Wszystkie strony

 

WYCIECZKA DO MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

W dniu 17 października 2018 r. dzieci z grup IV i V z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci poznały elementy wyposażenia domu mieszkalnego np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, kredens, garnki, misy i święte obrazy. Wśród elementów ozdobnych wiejskiej chaty można było zauważyć bibułkowe kwiaty, pająki, wycinankowe firanki, serwety, obrusy i poduchy ręcznie haftowane.Przewodniczka wprowadziła dzieci w klimat dawnych czasów. Należy podkreślić, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości
i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Zainteresowanie dzieci wzbudziły zajęcia przeprowadzone w zabudowaniach gospodarskich, gdzie miały możliwość poznania narzędzi gospodarczych, takich jak sierp, kosa, widły samorodne, przetak, cepy, beczki i kadzie. Zobaczyły też zabytkową studnię, 200 – letni kościółek i dworek bogatego dziedzica.
Przedszkolaki bardzo dobrze się bawiły, dopisała nam również wspaniała pogoda oraz wyśmienite humory.

 


galeria

 

 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

 

„Złota polska jesień”- pod takim hasłem odbyła się wycieczka w dniu 08.10.2018r. Biedronek  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Podczas spotkania dzieci dzieliły się spostrzeżeniami na temat piękna jesiennego krajobrazu w Polsce, odgadywały zagadki o tematyce jesieni, a także wzbogacały swoją wiedzę na temat migracji ptaków do ciepłych krajów. Na koniec, pod kierownictwem Pani Sylwii, Biedronki wykonały kolorowe jesienne liście, które staną się dodatkową ozdobą naszej sali przedszkolnej. (M.K.)


galeria

 

 

 

RADOSNA NIEPODLEGŁA

Radosna Niepodległa - takie hasło przyświecało  uroczystości przygotowanej przez nasze przedszkole dnia 05.10.2018r. zorganizowanej na Rynku części starej naszego miasta.
Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego oraz złożenie kwiatów odbyło się przed pomnikiem J. Piłsudskiego. Zaszczycili nas swoja obecnością Burmistrz Miasta Kraśnik, dyrektorki miejskich przedszkoli,oraz rodzice. Taniec polonez w wykonaniu przedszkolaków był pięknie wykonany i chwytał za serce wszystkich zebranych.
Tak właśnie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 włączyły się w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ponadto tego dnia prezentowane były prace plastyczne wykonane przez dzieci z wszystkich przedszkoli z  Kraśnika pt. " Polska w oczach dziecka".
Nagrodzeni  otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Radosny i podniosły nastrój wyraziły na koniec wypuszczenie przez dzieci biało - czerwone balony.Każdy zaproszony gość, dzieci i rodzice otrzymały od przedszkolaków biało- czerwone róże. ( W.R)
100 lat dla Niepodległej

 

 


galeria

 

 

 

 Poprawiony (piątek, 21 czerwca 2019 19:25)