PostHeaderIcon Aktualno┼Ťci

Spis tre┼Ťci
Aktualno┼Ťci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

 

PI─śKNE S─ä NASZE BARWY OJCZYSTE

Dnia 16.05.2019r. w naszym przedszkolu odby┼éa si─Ö uroczysto┼Ť─ç patriotyczna pod has┼éem ÔÇ× Pi─Ökne s─ů nasze barwy ojczysteÔÇŁ zorganizowana z okazji Dnia Flagi kt├│r─ů obchodzili┼Ťmy┬á 2 maja.
W┬á uroczysto┼Ťci wzi─Öli udzia┼é Pan Krzysztof Babisz┬á Kierownik┬á Wydzia┼éu Edukacji Kultury Sportu i Spraw Spo┼éecznych w Urz─Ödzie Miasta Kra┼Ťnik , ┬áPani Krystyna Krotkiewicz dyrektor┬á ZPO nr1, nauczyciele , dzieci oraz zaproszeni go┼Ťcie.

Wszystkich zgromadzonych powita┼éa pani Marzena Szafran nauczycielka z grupy II Przedszkola Miejskiego nr 7 . Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Öto od┼Ťpiewaniem hymnu i wyeksponowaniem flagi┬á oraz okrzykiem
ÔÇ× Biel i czerwie┼ä do g├│ry wznosimy, bo ┼Ťwi─Öto flagi dzi┼Ť obchodzimyÔÇŁ .
W cz─Ö┼Ťci artystycznej dzieci zaprezentowa┼éy wiersze i┬á piosenki patriotyczne. Najwi─Öksz─ů atrakcj─ů by┼éo wykonanie ta┼äca. Kujawiaka zata┼äczy┼éy przedszkolaki┬á┬á z trzech najstarszych grup.
Narodowy charakter uroczysto┼Ťci oddawa┼é ubi├│r u dzieci- przedszkolaki wyst─ůpi┼éy w strojach ludowych .

 

 

 


galeria

 

 

 

Przedszkolny Turniej Tańca Ludowego

Wiele ludowych ta┼äc├│w mo┼╝na by┼éo obejrze─ç 8 maja 2019 roku, na I Festiwalu Ta┼äca Ludowego, kt├│rego organizatorem by┼éo Przedszkole Miejskie nr 5 pod patronatem Burmistrza Kra┼Ťnika. Przedszkole Miejskie nr 7 reprezentowa┼éy dzieci z grupy Smerf├│w wraz z wychowawcami Pani─ů Barbar─ů ─Â─Ödr─ů i Pani─ů Elwir─ů O┼╝├│g. Dzieci na ┬áfestiwalu zata┼äczy┼éy ÔÇ×Kujawiaka". Za udzia┼é w turnieju przedszkolaki otrzyma┼éy s┼éodki upominek oraz pami─ůtkowy dyplom.

 

 

 

 

galeria

 

 


WIELKANOC

W pi─ůtek 26. 04. 2019 r.┬á dzieci┬á z grup IV ÔÇ×SmerfyÔÇŁ ┬áprzygotowa┼éy przedstawienie pt. ÔÇ×WielkanocÔÇŁ┬á pod kierunkiem Pani Barbary K─Ödry i Elwiry O┼╝├│g, wprowadzaj─ůc wszystkich w ┼Ťwi─ůteczn─ů atmosfer─Ö. Celem przedstawienia by┼éo przybli┼╝enie zwyczaj├│w i tradycji wielkanocnych.
W przygotowania zaanga┼╝owali si─Ö rodzice, przynosz─ůc pyszne, domowe wypieki: baby i mazurki wielkanocne. Mali aktorzy zaprezentowali wiersze
i piosenki zwi─ůzane ze ┼Üwi─Ötami Wielkiej Nocy. Dziewczynki zata┼äczy┼éy dwa ta┼äce. Dzieci ubrane by┼éy pi─Ökne stroje ludowe.
Na przedstawienie zaproszono
Kierownika Wydzia┼éu Edukacji Urz─Ödu Miasta Kra┼Ťnik Pani─ů Monik─Ö Poleszak oraz Pani─ů Dyrektor ZPO nr 1 Krystyn─Ö Krotkiewicz.
Po inscenizacji rodzice oraz mali arty┼Ťci zostali zaproszeni na s┼éodki pocz─Östunek. Czas p┼éyn─ů┼é szybko. Udzia┼é w spotkaniu dostarczy┼é wszystkim wiele rado┼Ťci i pokaza┼é, ┼╝e nasze przedszkole to miejsce, gdzie mo┼╝na mi┼éo sp─Ödza─ç czas.

 

 

 

 


galeria


 

 

WITAJ WIOSNO

21 marca 2019 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kra┼Ťniku uroczy┼Ťcie powita┼éy pierwszy Dzie┼ä Wiosny. List od Pani Wiosny zach─Öci┼é dzieci do wykonywania r├│┼╝nych zada┼ä, z kt├│rych to przedszkolaki znakomicie si─Ö wywi─ůza┼éy. Zabawy muzyczno-rytmiczno-taneczne wprowadzi┼éy w wiosenny nastr├│j i zaciekawienie. Mi┼éym prze┼╝yciem dla dzieci by┼éy wiosenne konkurencje sportowe, kt├│re wyzwoli┼éy spontaniczn─ů rado┼Ť─ç, integracj─Ö i wspania┼é─ů rywalizacj─Ö.
Tego dnia odby┼éo si─Ö tak┼╝e podsumowanie konkursu fotograficznego "Selfie z wiosn─ů w tle". Dzieci bior─ůcy udzia┼é w konkursie otrzyma┼éy dyplomy i nagrody. Uroczysto┼Ť─ç zako┼äczono wsp├│lnym spacerem na taras widokowy przy "Zamczysku" w Kra┼Ťniku.

galeria

DNI OTWARTE

W czwartek 28 lutego 2019 roku w Zespole Plac├│wek O┼Ťwiatowych nr 1 w Kra┼Ťniku odby┼é si─Ö Dzie┼ä Otwarty dla przysz┼éorocznych przedszkolak├│w Przedszkola Miejskiego nr 7 i ich rodzic├│w. Przyby┼éych go┼Ťci serdecznie powita┼éa Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz. Przedszkolaki z grup IV i V zaprezentowa┼éy cz─Ö┼Ť─ç artystyczn─ů pt. ÔÇ× Zdrowo, kolorowo, witaminowoÔÇŁ, za┼Ťpiewa┼éy piosenk─Ö pt.ÔÇ× Hymn ┼Ťwie┼╝ak├│wÔÇŁ
i zata┼äczy┼éy taniec┬á pt : ÔÇ× Ta┼äcz,ta┼äcz,ta┼äczÔÇŁ. Po cz─Ö┼Ťci artystycznej rozdano nagrody i wyr├│┼╝nienia za udzia┼é w konkursie plastycznym zorganizowanym dla dzieci 5 i 6 letnich z kra┼Ťnickich przedszkoli. Na koniec spotkania nasi go┼Ťcie mogli obejrze─ç ca┼ée przedszkole, plac zabaw. Rodzice mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç rozmowy z dyrekcj─ů i paniami pracuj─ůcymi w r├│┼╝nych grupach. Spotkanie to by┼éo dla go┼Ťci doskona┼é─ů okazj─ů do poznania oferty naszej plac├│wki.
By┼éo kolorowo, t┼éoczno i rado┼Ťnie. Czas p┼éyn─ů┼é szybko. Udzia┼é w spotkaniu dostarczy┼é wszystkim wiele rado┼Ťci i pokaza┼é, ┼╝e nasze przedszkole to miejsce, gdzie mo┼╝na mi┼éo sp─Ödza─ç czas, a na przysz┼éych przedszkolak├│w czeka wiele atrakcji.
Bardzo dzi─Ökujemy za przyj─Öcie naszego zaproszenia. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e dla ka┼╝dego z naszych go┼Ťci by┼é to mile sp─Ödzony czas.

galeria

film


film

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W naszym przedszkolu pi─Ökny bal, bal wspania┼éy na 100 par, tak mo┼╝na by┼éo powiedzie─ç o dniu 05.02.2019 r.W tym roku w taneczny wir w godzinach od 10: 00 do 12: 00 porwa┼é nas niezawodny DJ Dawid natomiast zabaw─Ö zorganizowa┼éy i poprowadzi┼éy panie: Barbara K oraz Katarzyna N.P. W balu bra┼éy udzia┼é dzieci z 5 grup; "┼╗abki" , "BiedronkiÔÇŁ, ÔÇ×KrasnaleÔÇŁÔÇś, ÔÇ×Smerfy" i "Wiewi├│rki". Efekty specjalne: lasery uatrakcyjni┼éy zabaw─Ö. Du┼╝o rado┼Ťci wszystkim dostarczy┼é wsp├│lny ponadczasowy taniec '' Macarena'' i poci─ůg przedszkolak├│w poprowadzony przez pani─ů Zim─Ö.┬á Podczas balu dzieci mia┼éy chwil─Ö przerwy na s┼éodki pocz─Östunek, kt├│ry zosta┼é zorganizowany przez Rad─Ö Rodzic├│w. Nasz bal mo┼╝na podsumowa─ç s┼éowami Jana Kochanowskiego ÔÇ×Mi┼éo szale─ç, kiedy czas po temu".

galeria

 

 

DLA BABCI DLA DZIADKA

W dniu 21 i 22 stycznia 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 7 odby┼éa si─Ö wspania┼éa uroczysto┼Ť─ç z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowa┼éy programy artystyczne. Opr├│cz monta┼╝u s┼éowno - muzycznego, go┼Ťcie obejrzeli tak┼╝e pokazy taneczne. W trakcie uroczysto┼Ťci Babcie i Dziadkowie mogli podziwia─ç swoje pociechy w r├│┼╝nych formach artystycznych. Mali arty┼Ťci z przej─Öciem odtwarzali swoje role, a czcigodni go┼Ťcie ze wzruszeniem odbierali czu┼ée s┼éowa, kierowane pod ich adresem. Wyst─Öpy nagradzano gromkimi brawami.
Do ┼╝ycze┼ä do┼é─ůczy┼éy si─Ö tak┼╝e panie wychowawczynie i pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz .┬á
Dzieci obdarowa┼éy swoich ÔÇ×dziadk├│wÔÇŁ w┼éasnor─Öcznie wykonanymi upominkami.

Dzi─Ökujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za udzia┼é w spotkaniu, a Rodzicom za wsp├│┼éudzia┼é w przygotowaniu uroczysto┼Ťci.

 

 

 

 

 

PRZEDSZKOLNE MUFFINKI DLA CAŁEJ RODZINKI

W dniach 10-16 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się akcja sprzedaży muffinek podjęta z inicjatywy  Rady Rodziców.   
Celem tego przedsi─Öwzi─Öcia jest dofinansowanie oczyszczaczy powietrza dla wszystkich grup przedszkolnych.

Serdecznie dzi─Ökujemy wszystkim Rodzicom i kupuj─ůcym, kt├│rzy w┼é─ůczyli si─Ö w t─ů akcj─Ö.

 

 

 

galeria

 


 

DOBRA NOWINA

Dnia 19.12.2018r. w naszym przedszkolu odby┼éy si─Ö jase┼éka pt. ÔÇ× Dobra nowinaÔÇŁ w wykonaniu dzieci z grupy V przygotowane pod kierunkiem pa┼ä: S. Bie┼äczak, K. ┼üygan i M. K─Öpa,
z udzia┼éem zaproszonych go┼Ťci: pani─ů Gra┼╝yn─ů Lejwoda-─ćwik - Sekretarz Miasta Kra┼Ťnik, pani─ů K. Krotkiewicz ÔÇô Dyrektor ZPO nr 1 i ┬á pani─ů T. Skorup─ů ÔÇô Wicedyrektor ZPO nr1, oraz Rodzic├│w. Mali aktorzy
w pi─Öknych strojach przygotowanych specjalnie do tej inscenizacji, ┼Ťpiewem odgrywaj─ůc swoje role z┼éo┼╝yli ho┼éd nowonarodzonemu dzieci─ůtku Jezus. Uroku tej uroczysto┼Ťci dodawa┼éa nastrojowo udekorowana sala. Jase┼éka zgromadzonych uczestnik├│w wprowadzi┼éy w zachwyt, a ka┼╝dy rodzic z dum─ů i ┼éezk─ů wzruszenia w oku, patrzy┼é ┬ána swoj─ů pociech─Ö. ┬á
Na koniec pani Dyrektor ┬áZPO nr1┬á Krystyna Krotkiewicz┬á i pani Gra┼╝yna Lejwoda-─ćwik - Sekretarz Miasta Kra┼Ťnik pogratulowa┼éy wyst─Öpu i z┼éo┼╝y┼éy serdeczne ┼╝yczenia ┼Ťwi─ůteczne.

 

 

 

 

galeria

WITAJ MIKOŁAJU

Wizyta ┼Ťwi─Ötego Miko┼éaja w Przedszkolu Miejskim nr 7, to jeden z┬á najbardziej oczekiwanych┬á przez dzieci dni┬á w roku. 6 grudnia nadszed┼é wreszcie d┼éugo oczekiwany dzie┼ä. Wszystkie dzieci ju┼╝ od samego rana z wielk─ů niecierpliwo┼Ťci─ů spogl─ůda┼éy na drzwi, nas┼éuchiwa┼éy ÔÇ×Miko┼éajowychÔÇŁ dzwoneczk├│w. ┼Üwi─Öty Miko┼éaj nie zawi├│d┼é ┬ádzieci i nie kaza┼é d┼éugo na siebie czeka─ç. Dotar┼é on do nas pomimo braku ┼Ťniegu na drogach. Ale jak to bywa ze ┼Ťwi─Ötymi, nie ma dla nich rzeczy niemo┼╝liwych. Od czego s─ů przecie┼╝ renifery Miko┼éaja. Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej gor─ůco powita┼éy Miko┼éaja i przedstawi┼éy mu cz─Ö┼Ť─ç artystyczn─ů, kt├│r─ů dla niego przygotowa┼éy pod kierunkiem pa┼ä: M.K─Öpa i S.Bie┼äczak .
By┼éy piosenki, wierszyki, oraz taniec ÔÇ×┼Ünie┼╝ynekÔÇŁ w wykonaniu dziewczynek ┬áz grup V i II . ┬á
Potem nast─ůpi┼é najprzyjemniejszy moment: wr─Öczanie prezent├│w┬á w grupach i sesja fotograficzna z Miko┼éajem. Po┼╝egnali┼Ťmy naszego przyjaciela, a┼╝ na rok. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e w przysz┼éym roku te┼╝ zas┼éu┼╝ymy na prezenty.