PostHeaderIcon Aktualności

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

 

JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
I MAŁYM POLAKIEM

Dnia 8.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się  „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości : M.Włodarczyka- Burmistrza Miasta Kraśnik, pani K. Krotkiewicz- dyrektor  ZPO1 , pani T.Skorupa - wicedyrektor ZPO 1 , oraz rodziców. Zorganizowana przez  panie : A. Kozik, W. Rycerz,  K. Nierodka -Pizoń, M.Szafran, S. Bieńczak . Pasowanie zostało poprzedzone występem, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez pana M.Włodarczyka Burmistrza Miasta , panią K. Krotkiewicz – dyrektor  ZPO nr 1 i oficjalnie  przyjęte do grona przedszkolaków naszej placówki.

galeriaKONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 29.10.2018r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbył się koncert piosenki patriotycznej pod hasłem „ Piękna Nasza Polska Cała”, zorganizowany
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkolaki w odświętnych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami rozpoczęły uroczystość recytacją „ Katechizmu dziecka polskiego”.
Następnie każda grupa zaprezentowała piosenkę i wiersz o treści patriotycznej. Odbył się również quiz wiedzy o Polce, dzieci wykazały się znajomością symboli narodowych, oraz wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny.
Koncert zakończono wspólnym śpiewem piosenki „ Nasze polskie ABC”.
Za udział w koncercie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, książeczkę,
pt.„ Kto ty jesteś” oraz słodki upominek.
Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz była dumna z występów przedszkolaków, podziękowała nauczycielkom za przygotowanie dzieci do koncertu, za cenną lekcję historii i patriotyzmu.
Uroczystość przygotowały panie: M. Szafran, K. Łygan, B. Kędra.

galeria

 


 

WYCIECZKA DO MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

W dniu 17 października 2018 r. dzieci z grup IV i V z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci poznały elementy wyposażenia domu mieszkalnego np. łóżko z wysuwaną szufladą, ławy, stoły, krzesła, kredens, garnki, misy i święte obrazy. Wśród elementów ozdobnych wiejskiej chaty można było zauważyć bibułkowe kwiaty, pająki, wycinankowe firanki, serwety, obrusy i poduchy ręcznie haftowane.Przewodniczka wprowadziła dzieci w klimat dawnych czasów. Należy podkreślić, że budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości
i z każdym z nich związana jest historia życia konkretnej rodziny. Zainteresowanie dzieci wzbudziły zajęcia przeprowadzone w zabudowaniach gospodarskich, gdzie miały możliwość poznania narzędzi gospodarczych, takich jak sierp, kosa, widły samorodne, przetak, cepy, beczki i kadzie. Zobaczyły też zabytkową studnię, 200 – letni kościółek i dworek bogatego dziedzica.
Przedszkolaki bardzo dobrze się bawiły, dopisała nam również wspaniała pogoda oraz wyśmienite humory.

 


galeria

 

 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

 

„Złota polska jesień”- pod takim hasłem odbyła się wycieczka w dniu 08.10.2018r. Biedronek  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Podczas spotkania dzieci dzieliły się spostrzeżeniami na temat piękna jesiennego krajobrazu w Polsce, odgadywały zagadki o tematyce jesieni, a także wzbogacały swoją wiedzę na temat migracji ptaków do ciepłych krajów. Na koniec, pod kierownictwem Pani Sylwii, Biedronki wykonały kolorowe jesienne liście, które staną się dodatkową ozdobą naszej sali przedszkolnej. (M.K.)


galeria

 

 

 

RADOSNA NIEPODLEGŁA

Radosna Niepodległa - takie hasło przyświecało  uroczystości przygotowanej przez nasze przedszkole dnia 05.10.2018r. zorganizowanej na Rynku części starej naszego miasta.
Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego oraz złożenie kwiatów odbyło się przed pomnikiem J. Piłsudskiego. Zaszczycili nas swoja obecnością Burmistrz Miasta Kraśnik, dyrektorki miejskich przedszkoli,oraz rodzice. Taniec polonez w wykonaniu przedszkolaków był pięknie wykonany i chwytał za serce wszystkich zebranych.
Tak właśnie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 włączyły się w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ponadto tego dnia prezentowane były prace plastyczne wykonane przez dzieci z wszystkich przedszkoli z  Kraśnika pt. " Polska w oczach dziecka".
Nagrodzeni  otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Radosny i podniosły nastrój wyraziły na koniec wypuszczenie przez dzieci biało - czerwone balony.Każdy zaproszony gość, dzieci i rodzice otrzymały od przedszkolaków biało- czerwone róże. ( W.R)
100 lat dla Niepodległej

 

 


galeria

 

 

 

 


 

 

BEZPIECZNE  DZIECKO

W dniu 12.09.2018r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami KPP w Kraśniku.
Celem spotkania było wzbogacanie wiadomości o pracy policjanta, akcesoriach potrzebnych do wykonywania tego zawodu, oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.


(M.Z)


 

 

 


galeria

 

ABY DO CZEGOŚ DOJŚĆ TRZEBA WYRUSZYĆ W DALSZĄ DROGĘ

W naszym przedszkolu dnia 21 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. W uroczystości brały udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci pożegnały przedszkole wierszykami i piosenkami. Dodatkowo grupa Smerfów zatańczyła taniec „Twist” a grupa Wiewiórek taniec „Trojak”. Obydwa zaprezentowane tańce dostały duże brawa. Po zakończonym programie artystycznym pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz  podziękowała za przygotowanie uroczystości nauczycielkom Pani  Annie Kozik, Pani Elwirze Ożóg, Pani Magdalenie Kępie, Pani Katarzynie Łygan. Wręczyła również podziękowania rodzicom za bezinteresowną pomoc  i życzliwość na rzecz przedszkola. Po zakończonej uroczystości dzieci wraz rodzicami i wychowawcami  udali się do swoich sal przedszkolnych gdzie nastąpiło wręczenie dyplomów oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

 

galeria

 


Poprawiony (poniedziałek, 12 listopada 2018 17:35)