PostHeaderIcon Aktualno┼Ťci

Spis tre┼Ťci
Aktualno┼Ťci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony

DNI OTWARTE

W czwartek 28 lutego 2019 roku w Zespole Plac├│wek O┼Ťwiatowych nr 1 w Kra┼Ťniku odby┼é si─Ö Dzie┼ä Otwarty dla przysz┼éorocznych przedszkolak├│w Przedszkola Miejskiego nr 7 i ich rodzic├│w. Przyby┼éych go┼Ťci serdecznie powita┼éa Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz. Przedszkolaki z grup IV i V zaprezentowa┼éy cz─Ö┼Ť─ç artystyczn─ů pt. ÔÇ× Zdrowo, kolorowo, witaminowoÔÇŁ, za┼Ťpiewa┼éy piosenk─Ö pt.ÔÇ× Hymn ┼Ťwie┼╝ak├│wÔÇŁ
i zata┼äczy┼éy taniec┬á pt : ÔÇ× Ta┼äcz,ta┼äcz,ta┼äczÔÇŁ. Po cz─Ö┼Ťci artystycznej rozdano nagrody i wyr├│┼╝nienia za udzia┼é w konkursie plastycznym zorganizowanym dla dzieci 5 i 6 letnich z kra┼Ťnickich przedszkoli. Na koniec spotkania nasi go┼Ťcie mogli obejrze─ç ca┼ée przedszkole, plac zabaw. Rodzice mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç rozmowy z dyrekcj─ů i paniami pracuj─ůcymi w r├│┼╝nych grupach. Spotkanie to by┼éo dla go┼Ťci doskona┼é─ů okazj─ů do poznania oferty naszej plac├│wki.
By┼éo kolorowo, t┼éoczno i rado┼Ťnie. Czas p┼éyn─ů┼é szybko. Udzia┼é w spotkaniu dostarczy┼é wszystkim wiele rado┼Ťci i pokaza┼é, ┼╝e nasze przedszkole to miejsce, gdzie mo┼╝na mi┼éo sp─Ödza─ç czas, a na przysz┼éych przedszkolak├│w czeka wiele atrakcji.
Bardzo dzi─Ökujemy za przyj─Öcie naszego zaproszenia. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e dla ka┼╝dego z naszych go┼Ťci by┼é to mile sp─Ödzony czas.

galeria

film


film

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W naszym przedszkolu pi─Ökny bal, bal wspania┼éy na 100 par, tak mo┼╝na by┼éo powiedzie─ç o dniu 05.02.2019 r.W tym roku w taneczny wir w godzinach od 10: 00 do 12: 00 porwa┼é nas niezawodny DJ Dawid natomiast zabaw─Ö zorganizowa┼éy i poprowadzi┼éy panie: Barbara K oraz Katarzyna N.P. W balu bra┼éy udzia┼é dzieci z 5 grup; "┼╗abki" , "BiedronkiÔÇŁ, ÔÇ×KrasnaleÔÇŁÔÇś, ÔÇ×Smerfy" i "Wiewi├│rki". Efekty specjalne: lasery uatrakcyjni┼éy zabaw─Ö. Du┼╝o rado┼Ťci wszystkim dostarczy┼é wsp├│lny ponadczasowy taniec '' Macarena'' i poci─ůg przedszkolak├│w poprowadzony przez pani─ů Zim─Ö.┬á Podczas balu dzieci mia┼éy chwil─Ö przerwy na s┼éodki pocz─Östunek, kt├│ry zosta┼é zorganizowany przez Rad─Ö Rodzic├│w. Nasz bal mo┼╝na podsumowa─ç s┼éowami Jana Kochanowskiego ÔÇ×Mi┼éo szale─ç, kiedy czas po temu".

galeria

 

 

DLA BABCI DLA DZIADKA

W dniu 21 i 22 stycznia 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 7 odby┼éa si─Ö wspania┼éa uroczysto┼Ť─ç z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowa┼éy programy artystyczne. Opr├│cz monta┼╝u s┼éowno - muzycznego, go┼Ťcie obejrzeli tak┼╝e pokazy taneczne. W trakcie uroczysto┼Ťci Babcie i Dziadkowie mogli podziwia─ç swoje pociechy w r├│┼╝nych formach artystycznych. Mali arty┼Ťci z przej─Öciem odtwarzali swoje role, a czcigodni go┼Ťcie ze wzruszeniem odbierali czu┼ée s┼éowa, kierowane pod ich adresem. Wyst─Öpy nagradzano gromkimi brawami.
Do ┼╝ycze┼ä do┼é─ůczy┼éy si─Ö tak┼╝e panie wychowawczynie i pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz .┬á
Dzieci obdarowa┼éy swoich ÔÇ×dziadk├│wÔÇŁ w┼éasnor─Öcznie wykonanymi upominkami.

Dzi─Ökujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za udzia┼é w spotkaniu, a Rodzicom za wsp├│┼éudzia┼é w przygotowaniu uroczysto┼Ťci.

 

 

 

 

 

PRZEDSZKOLNE MUFFINKI DLA CAŁEJ RODZINKI

W dniach 10-16 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbyła się akcja sprzedaży muffinek podjęta z inicjatywy  Rady Rodziców.   
Celem tego przedsi─Öwzi─Öcia jest dofinansowanie oczyszczaczy powietrza dla wszystkich grup przedszkolnych.

Serdecznie dzi─Ökujemy wszystkim Rodzicom i kupuj─ůcym, kt├│rzy w┼é─ůczyli si─Ö w t─ů akcj─Ö.

 

 

 

galeria

 


 

DOBRA NOWINA

Dnia 19.12.2018r. w naszym przedszkolu odby┼éy si─Ö jase┼éka pt. ÔÇ× Dobra nowinaÔÇŁ w wykonaniu dzieci z grupy V przygotowane pod kierunkiem pa┼ä: S. Bie┼äczak, K. ┼üygan i M. K─Öpa,
z udzia┼éem zaproszonych go┼Ťci: pani─ů Gra┼╝yn─ů Lejwoda-─ćwik - Sekretarz Miasta Kra┼Ťnik, pani─ů K. Krotkiewicz ÔÇô Dyrektor ZPO nr 1 i ┬á pani─ů T. Skorup─ů ÔÇô Wicedyrektor ZPO nr1, oraz Rodzic├│w. Mali aktorzy
w pi─Öknych strojach przygotowanych specjalnie do tej inscenizacji, ┼Ťpiewem odgrywaj─ůc swoje role z┼éo┼╝yli ho┼éd nowonarodzonemu dzieci─ůtku Jezus. Uroku tej uroczysto┼Ťci dodawa┼éa nastrojowo udekorowana sala. Jase┼éka zgromadzonych uczestnik├│w wprowadzi┼éy w zachwyt, a ka┼╝dy rodzic z dum─ů i ┼éezk─ů wzruszenia w oku, patrzy┼é ┬ána swoj─ů pociech─Ö. ┬á
Na koniec pani Dyrektor ┬áZPO nr1┬á Krystyna Krotkiewicz┬á i pani Gra┼╝yna Lejwoda-─ćwik - Sekretarz Miasta Kra┼Ťnik pogratulowa┼éy wyst─Öpu i z┼éo┼╝y┼éy serdeczne ┼╝yczenia ┼Ťwi─ůteczne.

 

 

 

 

galeria

WITAJ MIKOŁAJU

Wizyta ┼Ťwi─Ötego Miko┼éaja w Przedszkolu Miejskim nr 7, to jeden z┬á najbardziej oczekiwanych┬á przez dzieci dni┬á w roku. 6 grudnia nadszed┼é wreszcie d┼éugo oczekiwany dzie┼ä. Wszystkie dzieci ju┼╝ od samego rana z wielk─ů niecierpliwo┼Ťci─ů spogl─ůda┼éy na drzwi, nas┼éuchiwa┼éy ÔÇ×Miko┼éajowychÔÇŁ dzwoneczk├│w. ┼Üwi─Öty Miko┼éaj nie zawi├│d┼é ┬ádzieci i nie kaza┼é d┼éugo na siebie czeka─ç. Dotar┼é on do nas pomimo braku ┼Ťniegu na drogach. Ale jak to bywa ze ┼Ťwi─Ötymi, nie ma dla nich rzeczy niemo┼╝liwych. Od czego s─ů przecie┼╝ renifery Miko┼éaja. Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej gor─ůco powita┼éy Miko┼éaja i przedstawi┼éy mu cz─Ö┼Ť─ç artystyczn─ů, kt├│r─ů dla niego przygotowa┼éy pod kierunkiem pa┼ä: M.K─Öpa i S.Bie┼äczak .
By┼éy piosenki, wierszyki, oraz taniec ÔÇ×┼Ünie┼╝ynekÔÇŁ w wykonaniu dziewczynek ┬áz grup V i II . ┬á
Potem nast─ůpi┼é najprzyjemniejszy moment: wr─Öczanie prezent├│w┬á w grupach i sesja fotograficzna z Miko┼éajem. Po┼╝egnali┼Ťmy naszego przyjaciela, a┼╝ na rok. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e w przysz┼éym roku te┼╝ zas┼éu┼╝ymy na prezenty.

galeria

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

30 listopada 2018r. obchodzili┼Ťmy Andrzejki. Przedszkolaki z grup : I,II,IV i V kultywowa┼éy Dzie┼ä ┼Üwi─Ötego Andrzeja w sali zabaw ┬áMADAGASKAR.
Nie odby┼éo si─Ö bez wr├│┼╝b, los├│w,obrazk├│w z zawodami . Uwie┼äczeniem zabawy by┼éy ta┼äce i pl─ůsy . Ka┼╝dy przedszkolak otrzyma┼é pami─ůtkowy balonik.

 

galeria


JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM
I MAŁYM POLAKIEM

Dnia 8.11.2018r. w naszym przedszkolu odby┼éo si─Ö ┬áÔÇ×Pasowanie na PrzedszkolakaÔÇŁ. Uroczysto┼Ť─ç z udzia┼éem zaproszonych go┼Ťci : M.W┼éodarczyka- Burmistrza Miasta Kra┼Ťnik, pani K. Krotkiewicz- dyrektor┬á ZPO1 , pani T.Skorupa - wicedyrektor ZPO 1 , oraz rodzic├│w. Zorganizowana przez ┬ápanie : A. Kozik, W. Rycerz,┬á K. Nierodka -Pizo┼ä, M.Szafran, S. Bie┼äczak . Pasowanie zosta┼éo poprzedzone wyst─Öpem, podczas kt├│rego dzieci zaprezentowa┼éy swoje umiej─Ötno┼Ťci artystyczne: ┼Ťpiewa┼éy piosenki, ta┼äczy┼éy, recytowa┼éy wiersze. Nast─Öpnie dzieci, kt├│re we wrze┼Ťniu po raz pierwszy przekroczy┼éy pr├│g przedszkola zosta┼éy uroczy┼Ťcie pasowane na przedszkolaka przez pana M.W┼éodarczyka Burmistrza Miasta , pani─ů K. Krotkiewicz ÔÇô dyrektor ┬áZPO nr 1 i oficjalnie ┬áprzyj─Öte do┬ágrona przedszkolak├│w naszej plac├│wki.

galeriaKONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 29.10.2018r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 odby┼é si─Ö koncert piosenki patriotycznej pod has┼éem ÔÇ× Pi─Ökna Nasza Polska Ca┼éaÔÇŁ, zorganizowany
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polsk─Ö niepodleg┼éo┼Ťci.
Przedszkolaki w od┼Ťwi─Ötnych strojach, z bia┼éo-czerwonymi kotylionami rozpocz─Ö┼éy uroczysto┼Ť─ç recytacj─ů ÔÇ× Katechizmu dziecka polskiegoÔÇŁ.
Nast─Öpnie ka┼╝da grupa zaprezentowa┼éa piosenk─Ö i wiersz o tre┼Ťci patriotycznej. Odby┼é si─Ö r├│wnie┼╝ quiz wiedzy o Polce, dzieci┬áwykaza┼éy si─Ö znajomo┼Ťci─ů symboli narodowych, oraz wydarze┼ä ┬áhistorycznych naszej Ojczyzny.
Koncert zako┼äczono wsp├│lnym ┼Ťpiewem piosenki ÔÇ× Nasze polskie ABCÔÇŁ.
Za udzia┼é w koncercie wszystkie grupy otrzyma┼éy dyplomy, ksi─ů┼╝eczk─Ö,
pt.ÔÇ× Kto ty jeste┼ŤÔÇŁ oraz s┼éodki upominek.
Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz by┼éa dumna z wyst─Öp├│w przedszkolak├│w, podzi─Ökowa┼éa nauczycielkom za przygotowanie dzieci do koncertu, za cenn─ů lekcj─Ö historii i patriotyzmu.
Uroczysto┼Ť─ç przygotowa┼éy panie: M. Szafran, K. ┼üygan, B. K─Ödra.

galeria

 


 

WYCIECZKA DO MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

W dniu 17 pa┼║dziernika 2018 r. dzieci z grup IV i V z naszego przedszkola uczestniczy┼éy w wycieczce do Skansenu Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. G┼é├│wnym celem wycieczki by┼éo przybli┼╝enie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architektur─ů, kultur─ů oraz z obrazem ┼╝ycia codziennego w cha┼éupie i gospodarstwie. Dzieci pozna┼éy elementy wyposa┼╝enia domu mieszkalnego np. ┼é├│┼╝ko z wysuwan─ů szuflad─ů, ┼éawy, sto┼éy, krzes┼éa, kredens, garnki, misy i ┼Ťwi─Öte obrazy. W┼Ťr├│d element├│w ozdobnych wiejskiej chaty mo┼╝na by┼éo zauwa┼╝y─ç bibu┼ékowe kwiaty, paj─ůki, wycinankowe firanki, serwety, obrusy i poduchy r─Öcznie haftowane.Przewodniczka wprowadzi┼éa dzieci w klimat dawnych czas├│w. Nale┼╝y podkre┼Ťli─ç, ┼╝e budynki znajduj─ůce si─Ö na terenie skansenu s─ů autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowo┼Ťci
i z ka┼╝dym z nich zwi─ůzana jest historia ┼╝ycia konkretnej rodziny. Zainteresowanie dzieci wzbudzi┼éy zaj─Öcia przeprowadzone w zabudowaniach gospodarskich, gdzie mia┼éy mo┼╝liwo┼Ť─ç poznania narz─Ödzi gospodarczych, takich jak sierp, kosa, wid┼éy samorodne, przetak, cepy, beczki i kadzie. Zobaczy┼éy te┼╝ zabytkow─ů studni─Ö, 200 ÔÇô letni ko┼Ťci├│┼éek i dworek bogatego dziedzica.
Przedszkolaki bardzo dobrze si─Ö bawi┼éy, dopisa┼éa nam r├│wnie┼╝ wspania┼éa pogoda oraz wy┼Ťmienite humory.

 


galeria

 

 

ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

 

ÔÇ×Z┼éota polska jesie┼äÔÇŁ- pod takim has┼éem odby┼éa si─Ö wycieczka w dniu 08.10.2018r. Biedronek┬á do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kra┼Ťniku. Podczas spotkania dzieci dzieli┼éy si─Ö spostrze┼╝eniami na temat pi─Ökna jesiennego krajobrazu w Polsce, odgadywa┼éy zagadki o tematyce jesieni, a tak┼╝e wzbogaca┼éy swoj─ů wiedz─Ö na temat migracji ptak├│w do ciep┼éych kraj├│w. Na koniec, pod kierownictwem Pani Sylwii, Biedronki wykona┼éy kolorowe jesienne li┼Ťcie, kt├│re stan─ů si─Ö dodatkow─ů ozdob─ů naszej sali przedszkolnej. (M.K.)