PostHeaderIcon Aktualności

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

 

 

 

KOCHAM MOJĄ RODZINĘ

Jak co roku pod koniec maja, przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Dzień Mamy i Taty.  Tego dnia wszystkie dzieci wierszem
i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech.
Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!


galeria

 

 

 

RYMY RYTMY I RYSUNKI

16 maja 2018 roku dzieci z grupy IV, pod kierunkiem Pani Anny Kozik oraz Pani Elwiry Ożóg, wzięły udział w X edycji Festiwalu Dziecięcej Radości pt."Rymy, rytmy i rysunki" w CKiP organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku oraz Gminne Biblioteki Powiatowe. Nasi wychowankowie przedstawili scenkę teatralną, opartą na utworze Doroty Gellner "Dziadek, stołek i rosołek", a także wykonali utwór muzyczny do wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka".( A.K)


 

galeria

 

 

 

 

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

„Z biegiem Wisły” pod takim hasłem dnia 26.04.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Honorowymi gośćmi imprezy były dyrektorki Pani Krystyna Krotkiewicz i Pani Teresa Skorupa, a uczestnikami dzieci wszystkich grup przedszkolnych, chętni rodzice i panie pracujące w przedszkolu.  Spartakiada została uroczyście otwarta – wniesieniem flagi do sali gimnastycznej, przez delegację dzieci, odśpiewano hymn i złożono przyrzeczenie sportowców. Konkurencje sportowe prowadziły Wiesława Rycerz, Marzena Szafran i Barbara Kędra.
Konkurencje sportowe tematycznie związane były regionami Polski:
I. „ Nasze kochane góry” dla dzieci 3-4-5- letnich.

- „ Bieg do jeziorka górskiego”
- „ Rzut do Morskiego oka”
- „ Przejściem przez jaskinię”
- „ Podaj oscypek”
II. „ Nad polskim morzem” dla dzieci 5-6-letnich

- „ Na plaży”
- „ Płyniemy z prądem ku morzu”
- „ Budujemy latarnię morską”

III.  Dla rodziców i dzieci.
„ Bieg po gorącym piasku”
„ Góry i morze” -  przeciąganie liny.
Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie i wspaniała, emocjonująca zabawa.
Tego dnia w przedszkolu było gwarnie i wesoło, a w powietrzu czuło się atmosferę sportowego współzawodnictwa.  
Małych zawodników do zmagań sportowych mobilizowały dziewczynki z grupy III układem rytmiczno – ruchowym. ·Po zakończeniu sportowych zmagań z kartek białych i czerwonych uczestnicy olimpiady ułożyli flagę Polski.  Każda drużyna biorąca udział w rywalizacji otrzymała dyplomy, medale i słodki deser biało- czerwona galaretka.                      
Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

 

 

 

galeria

 

 

 

WIELKANOC

Dnia 28.03.2018r. dzieciaki z grupy V pod kierunkiem pań wychowawczyń Magdaleny Kępy   i Katarzyny Łygan zaprezentowały montaż słowno – muzyczny pt. „ Wielkanoc”. Starszaki przedstawiły  tradycje i  zwyczaje Świąt Wielkanocnych w sposób humorystyczny.
Występy przedszkolaków bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami
. Na zakończenie dyrektorka ZPO 1 Pani Krystyna Krotkiewicz życzyła wszystkim rodzinnych  i spokojnych Świąt  Wielkiej Nocy.


 

 

 


galeria

 

 Poprawiony (niedziela, 17 czerwca 2018 11:52)