PostHeaderIcon Aktualności - Strona 2

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

 

WITAJ WIOSNO

Dnia 21. 03. 2018 roku przedszkolaki powitały wiosnę wierszykami , piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Radość z nadejścia oczekiwanej nowej pory roku wyrażały w zabawach  integracyjnych i muzyczno – ruchowych. Wykonały również przepiękne korale dla Pani Wiosny. Pod koniec uroczystości przedszkolaki utworzyły wielki korowód na czele z Panią Wiosną Wiosną śpiewając piosenkę przeszły korytarzami szkoły trzymając w rękach wiosenne symbole.

galeria

 

 


PIŻAMA PARTY

Piżama Party – to świetna i ciekawa zabawa dla dzieci i dorosłych. Takie wydarzenie miało miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 7  w Kraśniku w gr. III dnia 26.02.2018r.
Na tą okoliczność przygotowano różne gry, zabawy, dobrą muzykę i słodki poczęstunek. Bitwa na poduszki, pokaz makijażu, mody piżamowej, gry ulubione karty to była najlepsza radość dla naszych dzieci.
Odpowiedni nastrój, kolorowe kanapy, wspólne rozmowy przy popcornie pozwoliły dzieciom na cudowne spędzone chwile w przedszkolu.

 

galeria


BEZPIECZNE ZABAWY ZIMĄ

Zima to pora roku, podczas której dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu bawiąc się na sankach, nartach, czy łyżwach. Jednak wesoła zabawa w niedozwolonych miejscach stwarza wielkie zagrożenie dla zdrowia i życia milusińskich. Zadaniem dorosłych jest eliminowanie zagrożeń oraz edukowanie dzieci w tym zakresie już od najmłodszych lat.
Z tej okazji w naszym przedszkolu pojawili się pracownicy kraśnickiej Straży Miejskiej, którzy wygłosili prelekcję na temat bezpiecznych zabaw zimowych. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno bawić się
w pobliżu akwenów wodnych oraz ulic, przećwiczyły sposób uchronienia się przed atakiem psa oraz przypomniały numery alarmowe. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało przydatny upominek- odblask w postaci breloczka.
Cenne rady pozwolą dzieciom na zapewnienie sobie i innym maksymalnego bezpieczeństwa.(M.K.)


 

 

 

galeria

 

 

TEATR BAJKA

W dniu 23.02.2018r. w naszym przedszkolu gościli aktorzy z Teatru „ BAJKA” z Nowego Sącza.
Dzieci z grup : I,II i III obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „ KOCMOŁUSZEK”, który promował zdrowe odżywianie oraz higienę własną i otoczenia.
Natomiast dzieci z grup IV i V miały okazję dowiedzieć się z bajki pt.„ CENNE RADY” jak unikać zagrożeń na ulicy i przestrzegania zasad ruchu drogowego, oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak jest obok
rodziców lub opiekunów.

(M.Z)

 

 

 

galeria


 Poprawiony (niedziela, 17 czerwca 2018 11:52)