PostHeaderIcon Aktualności - Strona 4

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony


 

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

6 grudnia, do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Przedszkolaki powitały Mikołaja, wierszykami i piosenkami. Gość z Dalekiej Północy obdarował dzieci wspaniałymi prezentami, czym wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom, oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.


galeria

 

CYRK W PRZEDSZKOLU

W środę 15 listopada. zawitali do naszego przedszkola cyrkowcy z Agencji Artystyczno - Cyrkowej "Cascada". Zaprezentowali nam kilka sztuczek cyrkowych, takich, jak czarowanie, żonglowanie piłeczkami, kółkami i maczugami, taniec z obręczami. Było też chodzenie po kawałkach szkła oraz pokaz z ogniem. Dużą atrakcją okazały się sztuczki, do których zostały zaproszone dzieci. Przedszkolaki same mogły trochę "poczarować " z piłeczką, papierem oraz tańczyć z obręczami.

 

galeria

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień Niepodległości to wielkie i ważne święto narodowe. Nasze przedszkolaki przygotowywały się do niego poprzez poznawanie symboli narodowych oraz postaci wybitnych Polaków. Wykonywały też na zajęciach biało-czerwone chorągiewki i kotyliony.
Uwieńczeniem zajęć był wspólny spacer wszystkich przedszkolaków pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, aby zapalić znicze dziękując Marszałkowi za Wolną  Niepodległą Polskę.
Następnie udały się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach polskich żołnierzy poległych  podczas II wojny światowej.

 

 

galeria

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Miesiąc listopad pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Nr 7 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice ze wszystkich grup oraz pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Na zakończenie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku rodzica pojawiły się łzy wzruszenia.

galeria

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 06.11.2017r. przedszkolaki z grypy III wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem spotkania było przekazanie dzieciom podstawowych i najważniejszych informacji dotyczących zdrowego odżywiania się, zwrócenie uwagi, na jakość oraz ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia, przekonanie o potrzebie spożywania owoców i warzyw ze względu na zwartość naturalnych witamin, a także korzyści płynących ze zdrowego trybu życia. Dzieci brały udział w przedstawieniu pt. Chory kotek”, następnie odbył się quiz  o zdrowiu, a na koniec każde dziecko w nagrodę dostało kolorową naklejkę przedstawiającą „ Mądrą sowę”.

 

 

 

galeria

 Poprawiony (niedziela, 17 czerwca 2018 11:52)