PostHeaderIcon Aktualności - Strona 5

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

WYCIECZKA DO PARKU REKREACJI ZOOM NATURY

 

W dniu  24.10.2017r. przedszkolaki z grupy Wiewiórek wraz z wychowawczyniami odwiedziły Park Rekreacji ZOOM Natury w Janowie Lubelskim. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie czterech laboratoriów wchodzących w skład kompleksu.
Laboratorium główne ZOOM Natury odkryło przed dziećmi najciekawsze tajemnice z zakresu botaniki i zoologii. Przez specjalnie zaprojektowane soczewki mali odkrywcy mieli możliwość zajrzeć w niewidzialne gołym okiem tajniki natury.
Wnętrze Laboratorium Runo Leśne to bogactwo elementów multimedialnych i sensoryczno-ruchowych. Tutaj przedszkolaki mogły np. wyhodować wirtualną roślinę, poznać jadalne i trujące gatunki grzybów, powąchać leśne zioła oraz posłuchać opowieści leśnych stworzeń: pszczół, mrówek i świerszczy.W Laboratorium Awifauny i Troposfery dzieci miały możliwość podejrzeć powstawanie najważniejszych zjawisk atmosferycznych, poznały również najciekawsze gatunki ptaków, ich upierzenie, wielkość jaj, sposób opiekowania się młodymi pisklętami oraz  posłuchać ptasich treli.Ostatnie Laboratorium koncentruje się na zagadnieniach energii i recyklingu. Dzięki ekspozycjom starszaki poznały różne sposoby wykorzystywania energii. Aranżacja przestrzeni  laboratoryjnej pozwoliła również dzieciom na dokładne poznanie zagadnienia recyklingu oraz na kształtowanie postaw ekologicznych.
Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.(M.K.)


galeria

NA TARGOWISKU MIEJSKIM

Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw. Wszyscy wiemy, że ich jedzenie przynosi dla zdrowia wymierne korzyści. Wiedzą to również Krasnale , które dnia 20. 10.2017r. wyruszyły na zakupy na Targowisko Miejskie przy ul. Strażackiej. Ze straganów uśmiechały się m.in. kraśne jabłka,  śliwki, rumiane papryki, oraz dumne pory. Z koszy i skrzynek kusiły m.in. rzodkiewki i kapusta, wokół unosiła się przepiękna woń kwiatów.

 

 

 

 

galeria

 

 

JESIEŃ W PARKU

Dzieci z grupy „Krasnali” dnia 19.10.2017r. wybrały się na wycieczkę do parku. Pogoda nam sprzyjała a park to piękne miejsce, szczególnie, gdy jest zaczarowane kolorami jesieni. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zbierały kasztany, żołędzie, jarzębinę i kolorowe liście, które przyniosły do kącika przyrody.

 

 

 

 

 

galeria

SMERFY W DOBOSZÓWCE


17 października 2017 roku dzieci z grupy Smerfów wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Doboszówka" w Kalenne. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt. ,,Od ziarenka do bochenka”. Poznały etapy pozyskiwania mąki ze zboża oraz sprzęt, którym dawniej posługiwano się w rolnictwie. Własnoręcznie przygotowywały chlebki do wypieku, które zabrały do domu.  Oglądały ciekawe gatunki zwierząt w mini zoo oraz dowiedziały się wielu ciekawostek z ich życia. Był także czas na poczęstunek - pyszne naleśniki, oraz swobodną zabawę na placu zabaw. Czas w Doboszówce minął niepostrzeżenie i już musieliśmy wracać do przedszkola, ale wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanego wyjazdu, o czym mogą świadczyć radosne buzie dzieci na zdjęciach.
galeria

 Poprawiony (niedziela, 17 czerwca 2018 11:52)