PostHeaderIcon Aktualności

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Wszystkie strony

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

 

 

 

KOCHAM MOJĄ RODZINĘ

Jak co roku pod koniec maja, przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Dzień Mamy i Taty.  Tego dnia wszystkie dzieci wierszem
i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech.
Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!


galeria

 

 

 

RYMY RYTMY I RYSUNKI

16 maja 2018 roku dzieci z grupy IV, pod kierunkiem Pani Anny Kozik oraz Pani Elwiry Ożóg, wzięły udział w X edycji Festiwalu Dziecięcej Radości pt."Rymy, rytmy i rysunki" w CKiP organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku oraz Gminne Biblioteki Powiatowe. Nasi wychowankowie przedstawili scenkę teatralną, opartą na utworze Doroty Gellner "Dziadek, stołek i rosołek", a także wykonali utwór muzyczny do wiersza Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka".( A.K)


 

galeria

 

 

 

 

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

„Z biegiem Wisły” pod takim hasłem dnia 26.04.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Honorowymi gośćmi imprezy były dyrektorki Pani Krystyna Krotkiewicz i Pani Teresa Skorupa, a uczestnikami dzieci wszystkich grup przedszkolnych, chętni rodzice i panie pracujące w przedszkolu.  Spartakiada została uroczyście otwarta – wniesieniem flagi do sali gimnastycznej, przez delegację dzieci, odśpiewano hymn i złożono przyrzeczenie sportowców. Konkurencje sportowe prowadziły Wiesława Rycerz, Marzena Szafran i Barbara Kędra.
Konkurencje sportowe tematycznie związane były regionami Polski:
I. „ Nasze kochane góry” dla dzieci 3-4-5- letnich.

- „ Bieg do jeziorka górskiego”
- „ Rzut do Morskiego oka”
- „ Przejściem przez jaskinię”
- „ Podaj oscypek”
II. „ Nad polskim morzem” dla dzieci 5-6-letnich

- „ Na plaży”
- „ Płyniemy z prądem ku morzu”
- „ Budujemy latarnię morską”

III.  Dla rodziców i dzieci.
„ Bieg po gorącym piasku”
„ Góry i morze” -  przeciąganie liny.
Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie i wspaniała, emocjonująca zabawa.
Tego dnia w przedszkolu było gwarnie i wesoło, a w powietrzu czuło się atmosferę sportowego współzawodnictwa.  
Małych zawodników do zmagań sportowych mobilizowały dziewczynki z grupy III układem rytmiczno – ruchowym. ·Po zakończeniu sportowych zmagań z kartek białych i czerwonych uczestnicy olimpiady ułożyli flagę Polski.  Każda drużyna biorąca udział w rywalizacji otrzymała dyplomy, medale i słodki deser biało- czerwona galaretka.                      
Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

 

 

 

galeria

 

 

 

WIELKANOC

Dnia 28.03.2018r. dzieciaki z grupy V pod kierunkiem pań wychowawczyń Magdaleny Kępy   i Katarzyny Łygan zaprezentowały montaż słowno – muzyczny pt. „ Wielkanoc”. Starszaki przedstawiły  tradycje i  zwyczaje Świąt Wielkanocnych w sposób humorystyczny.
Występy przedszkolaków bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami
. Na zakończenie dyrektorka ZPO 1 Pani Krystyna Krotkiewicz życzyła wszystkim rodzinnych  i spokojnych Świąt  Wielkiej Nocy.


 

 

 


galeria

 

 


 

 

WITAJ WIOSNO

Dnia 21. 03. 2018 roku przedszkolaki powitały wiosnę wierszykami , piosenkami  i  głośnymi  okrzykami. Radość z nadejścia oczekiwanej nowej pory roku wyrażały w zabawach  integracyjnych i muzyczno – ruchowych. Wykonały również przepiękne korale dla Pani Wiosny. Pod koniec uroczystości przedszkolaki utworzyły wielki korowód na czele z Panią Wiosną Wiosną śpiewając piosenkę przeszły korytarzami szkoły trzymając w rękach wiosenne symbole.

galeria

 

 


PIŻAMA PARTY

Piżama Party – to świetna i ciekawa zabawa dla dzieci i dorosłych. Takie wydarzenie miało miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 7  w Kraśniku w gr. III dnia 26.02.2018r.
Na tą okoliczność przygotowano różne gry, zabawy, dobrą muzykę i słodki poczęstunek. Bitwa na poduszki, pokaz makijażu, mody piżamowej, gry ulubione karty to była najlepsza radość dla naszych dzieci.
Odpowiedni nastrój, kolorowe kanapy, wspólne rozmowy przy popcornie pozwoliły dzieciom na cudowne spędzone chwile w przedszkolu.