PostHeaderIcon AKTUALNOŚCI

Spis treści
AKTUALNOŚCI
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Wszystkie strony

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

 

 

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień Niepodległości to wielkie i ważne święto narodowe. Nasze przedszkolaki przygotowywały się do niego poprzez poznawanie symboli narodowych oraz postaci wybitnych Polaków. Wykonywały też na zajęciach biało-czerwone chorągiewki i kotyliony.
Uwieńczeniem zajęć był wspólny spacer wszystkich przedszkolaków pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, aby zapalić znicze dziękując Marszałkowi za Wolną  Niepodległą Polskę.
Następnie udały się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach polskich żołnierzy poległych  podczas II wojny światowej.

 

 

galeria

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Miesiąc listopad pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Nr 7 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice ze wszystkich grup oraz pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy. Na zakończenie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku rodzica pojawiły się łzy wzruszenia.

galeria

W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 06.11.2017r. przedszkolaki z grypy III wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem spotkania było przekazanie dzieciom podstawowych i najważniejszych informacji dotyczących zdrowego odżywiania się, zwrócenie uwagi, na jakość oraz ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia, przekonanie o potrzebie spożywania owoców i warzyw ze względu na zwartość naturalnych witamin, a także korzyści płynących ze zdrowego trybu życia. Dzieci brały udział w przedstawieniu pt. Chory kotek”, następnie odbył quiz się o zdrowiu, a na koniec każde dziecko w nagrodę dostało kolorową naklejkę przedstawiającą „ Mądrą sowę”.

 

 

 

galeriaPoprawiony (sobota, 11 listopada 2017 13:37)