PostHeaderIcon Aktualności - Strona 7

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Wszystkie strony

 

 

WITAJ WIOSNO

Dzień 21. 03. 2017 r. to  dzień kalendarzowej wiosny, na który wszyscy z utęsknieniem czekali . Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia : obserwowały budzącą się przyrodę, wykonywały prace plastyczne, przygotowywały z rodzicami wiosenne stroje. W tym dniu  przedszkolaki „ Witały Wiosnę” śpiewem, tradycyjnymi zabawami naszego regionu. Odbył się również wiosenny pokaz mody. A na zakończenie każda grupa została nagrodzona za udział w konkursie plastycznym „ Wiosna wiosenka”. Nagrody : puzzle i gry zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców.

galeria

BAL KARNAWAŁOWY

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.W naszym przedszkolu dniu 21.02.2017r. odbył się bal karnawałowy w sali gimnastycznej udekorowanej specjalnie na tą okazję,  zorganizowany przez panie: S. Bieńczak, M. Kępa i E.Świca.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się baśniowe postacie . Można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana.  Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój, oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu didżeja, który zachęcał wszystkich do tańca karnawałową muzyką, oraz zorganizował szereg zabaw.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci mogły również zaprezentować swój talent śpiewając znane piosenki.Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Na sali pojawiły się bańki mydlane, oraz sztuczny śnieg. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Pozostały również wspomnienia i pamiątkowe zdjęcia .

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 

 

 

 

galeria

 

 

DLA BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły .To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez radości… W miesiącu  lutym 2017r. w naszym przedszkolu z tej okazji  odbyły się uroczystości.
Dzieci pod czujnym okiem swoich pań przygotowywały się do tego święta. Przedszkolaki zaprezentowały gościom program artystyczny : tańce, wiersze, piosenki płynące z małych, ale „gorących” serc .
Wręczały swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Babcie i Dziadkowie z uśmiechem i z radością przyjęli  małych artystów .
Występy nagradzano gromkimi brawami.  Do życzeń dołączyły się także panie wychowawczynie i pani Dyrektor. Uwieńczeniem spotkania był wspólny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za udział w spotkaniu, a Rodzicom za współudział w przygotowaniu uroczystości.

 

 

 

 

galeria

 

 

W BIBLIOTECE MIESJKIEJ – filia nr2

W dniach 6.02.2017r.-10.02.2017r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych gościły w Bibliotece Miejskiej w Kraśniku za zaproszenie p. Jolanty Zając.
Głównym celem wizyty było wzbogacanie wiadomości o Kubusiu Puchatku. Nasi milusińscy wysłuchali krótkiego opowiadania o przygodach Kubusia i jego przyjaciół, brali udział w konkursach i zabawach. Spróbowały, jak smakuje „ słodkie, co nieco”. Ze smutkiem przedszkolaki zaakceptowały koniec spotkania i przygotowanie do drogi powrotnej.

galeriaPoprawiony (niedziela, 10 grudnia 2017 11:49)