PostHeaderIcon Aktualności - Strona 8

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10
Wszystkie strony

 

DZIEŃ MAMY I TATY

W ostatnich dniach maja w naszym przedszkolu we wszystkich oddziałach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci, pod okiem wychowawczyń, prezentowały swoje aktorskie i wokalne umiejętności. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łza w oku, kiedy widział, jak rozwija się jego pociecha. Po występach był czas na słodki poczęstunek oraz wręczenie upominków wykonanych przez dzieci. Buziakom i uściskom nie było końca.

 

 

galeria

 


PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

27.04.2017r. w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Kraśniku odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „ bawimy się w teatr”.
Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała krótką scenkę teatralną wykorzystując wiersze Jana Brzechwy.
W obecności Pani Dyrektor ZPO nr 1 Krystyny Krotkiewicz i rodziców dzieci zaprezentowały następujące scenki: grupa I: „ Skarżypyta”, „ Samochwała”; grupa II: „ Rozrzutny wróbel”, „ Ptasie plotki”;
grupa III: „ Żaba”; grupa IV„Skarżypyta”,„ Samochwała”;„ Żuk"; grupaV:„ Stryjek”.
Jurorzy wytypowali scenkę wykonaną przez dzieci z grupy V, która będzie reprezentowała nasze przedszkole podczas IX Festiwalu Dziecięcej Radości pt. „ Rymy, rytmy, rysunki” w CKiP Kraśnik
w dniu 17.04.2017r.
Za udział w przeglądzie każda grupa przedszkolna otrzymała podziękowania i zabawki zakupione z funduszy szkolnych.
Przeglądowi towarzyszył konkurs plastyczny pt. „ Moja ulubiona książka”. Nagrodzonych zostało 5 prac plastycznych, które wezmą udział w konkursie powiatowym „ Rymy, rytmy, rysunki”.
Dziesięć prac plastycznych zostało wyróżnionych.Wszyscy autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZPO nr 1 w Kraśniku. 

galeria

ZMARTWYCHWSTAŁ PAN

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych , ale są i takie , które najpierw zmuszają do refleksji , powagi, szczególnej zadumy , a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc. Dlatego w okresie rozpoczęcia obchodów Wielkiej Nocy - 10.04.2017r.  dzieci z grupy IV przedstawiły inscenizację pt. „Zmartwychwstał Pan”. Poprzez wymowną dekorację, piękne stroje, słowo, muzykę i gest dzieci wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój . Radość z narodzenia Jezusa Chrystusa i zwycięstwo życia nad śmiercią ukazała  się na dziecięcych twarzach i zebranych gości . Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz złożyła świąteczne życzenia wszystkim przedszkolakom, pracownikom przedszkola i rodzicom – życzyła zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych, oraz smacznego jajka.

 

 

 

galeria

 

 

 

 Poprawiony (środa, 07 marca 2018 14:54)