PostHeaderIcon Aktualności - Strona 8

Spis treści
Aktualności
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Wszystkie strony

 

BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE

W dniu  02.02.2017r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie  z przedstawicielem Straży Miejskiej w Kraśniku. Tematem spotkania były :„ Bezpieczne  zabawy zimowe”.
Dzieciaki z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących bezpiecznych zabaw zimą oraz same chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem.
Ogłoszone zostały też wyniki konkursu plastycznego  pt. „ Jak bezpiecznie bawić się zimą? ”
Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz wręczyła każdej grupie pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek.

 galeria

 

 

 

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia- jak dobrze wiecie, 
Święty Mikołaj chodzi po świecie. 
Dźwiga swój worek niezmordowanie 
I każde dziecko prezent dostanie.

W tym dniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość mikołajkowa przegotowana przez panie : A. Kozik,
W. Rycerz, E.Świca.
Dzieci ze wszystkich wiekowych , zgromadziły się w sali gimnastycznej , aby powitać niecodziennego gościa
„ Mikołaja”. Podczas spotkania dzieci z grupy IV zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Odwiedziny tak miłego gościa dostarczyły dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji. Bajkowe spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem z Mikołajem.

galeria

ZACZAROWANA JESIEŃ

W dniu 24.11.2016r. w naszym Przedszkolu  odbył się Przegląd Małych Form Teatralnych  pt. „ Zaczarowana Jesień”, zorganizowany przez Panie : M. Zbęk, A. Kozik.
Każda grupa przedszkolna zaprezentowała krótką scenkę teatralną o tematyce jesiennej. Teatralnym zmaganiom małych artystów przyglądały się: Dyrektor Pani Krystyna Krotkiewicz, Wicedyrektor Pani Teresa Skorupa  i Rodzice.
Nagrodą za piękne występy były głośne brawa , podziękowania i gry planszowe dla każdej grupy.
Ogłoszone zostały też wyniki konkursu plastycznego pt. „ Barwy Jesieni” .
Każdy autor pracy plastycznej otrzymał kolorowankę i pamiątkowy dyplom .
Upominki zakupione zostały z funduszy Rady Rodziców ZPO nr 1.

galeria

 

film

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W wtorek  25 października 2016 r.w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Kraśniku odbyła się uroczystość,przygotowana przez Panie : M. Szafran, S. Bieńczak, K.Łygan, której głównym celem było wprowadzenie nowo przybyłych dzieci do społeczności przedszkolnej.
Pasowanie na przedszkolaka, kończy proces adaptacyjny dzieci w nowym środowisku, jakim jest przedszkole.
Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości; stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami, zaprezentowały licznie zgromadzonym rodzicom i zaproszonym gościom swoje umiejętności artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panie wychowawczynie. Po części artystycznej, dzieci przyrzekały już zawsze: być dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić do przedszkola z uśmiechem na twarzy, słuchać pań i pomagać kolegom. Po złożeniu obietnic przez przedszkolaków, z-ca Burmistrza Miasta Kraśnik Pani Marzena Pomykalska i Dyrektorka ZPO Nr.1 Pani Krystyna Krotkiewicz dokonały uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i znaczek odblaskowy. Uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną .
Dzieciom życzymy wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu ,  rodzicom i pracownikom przedszkola życzymy dobrej, owocnej współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu i życzliwości.

galeria

film

 

 

Poprawiony (niedziela, 10 grudnia 2017 11:49)