PostHeaderIcon Aktualno┼Ťci

Spis tre┼Ťci
Aktualno┼Ťci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony

ZMARTWYCHWSTAŁ PAN

W kalendarzu jest wiele dni weso┼éych i ┼Ťwi─ůtecznych , ale s─ů i takie , kt├│re najpierw zmuszaj─ů do refleksji , powagi, szczeg├│lnej zadumy , a dopiero p├│┼║niej nios─ů rado┼Ť─ç i nadziej─Ö. Takim ┼Ťwi─Ötem jest Wielkanoc. Dlatego w okresie rozpocz─Öcia obchod├│w Wielkiej Nocy - 10.04.2017r. ┬ádzieci z grupy IV przedstawi┼éy inscenizacj─Ö pt. ÔÇ×Zmartwychwsta┼é PanÔÇŁ. Poprzez wymown─ů dekoracj─Ö, pi─Ökne stroje, s┼éowo, muzyk─Ö i gest dzieci wprowadzi┼éy zebranych w ┼Ťwi─ůteczny nastr├│j . Rado┼Ť─ç z narodzenia Jezusa Chrystusa i zwyci─Östwo ┼╝ycia nad ┼Ťmierci─ů ukaza┼éa┬á si─Ö na dzieci─Öcych twarzach i zebranych go┼Ťci . Pani dyrektor Krystyna Krotkiewicz z┼éo┼╝y┼éa ┼Ťwi─ůteczne ┼╝yczenia wszystkim przedszkolakom, pracownikom przedszkola i rodzicom ÔÇô ┼╝yczy┼éa zdrowych, weso┼éych ┼Üwi─ůt Wielkanocnych, oraz smacznego jajka.

 

 

 

galeria

 

 

 

 


 

 

WITAJ WIOSNO

Dzie┼ä 21. 03. 2017 r. to ┬ádzie┼ä kalendarzowej wiosny, na kt├│ry wszyscy z ut─Ösknieniem czekali . Przedszkolaki z du┼╝ym zaanga┼╝owaniem przygotowywa┼éy si─Ö do tego dnia : obserwowa┼éy budz─ůc─ů si─Ö przyrod─Ö, wykonywa┼éy prace plastyczne, przygotowywa┼éy z rodzicami wiosenne stroje. W tym dniu┬á przedszkolaki ÔÇ× Wita┼éy Wiosn─ÖÔÇŁ ┼Ťpiewem, tradycyjnymi zabawami naszego regionu. Odby┼é si─Ö r├│wnie┼╝ wiosenny pokaz mody. A na zako┼äczenie ka┼╝da grupa zosta┼éa nagrodzona za udzia┼é w konkursie plastycznym ÔÇ× Wiosna wiosenkaÔÇŁ. Nagrody : puzzle i gry zosta┼éy zakupione z funduszu Rady Rodzic├│w.

galeria

BAL KARNAWAŁOWY

 

Bal karnawa┼éowy dla przedszkolak├│w to dzie┼ä niezwyk┼éy, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcj─ů bardzo lubian─ů przez dzieci, dostarczaj─ůc─ů im wielu prze┼╝y─ç i rado┼Ťci.W naszym przedszkolu dniu 21.02.2017r. odby┼é si─Ö bal karnawa┼éowy w sali gimnastycznej udekorowanej specjalnie na t─ů okazj─Ö,┬á zorganizowany przez panie: S. Bie┼äczak, M. K─Öpa i E.┼Üwica.Tego dnia ju┼╝ od rana w przedszkolu pojawia┼éy si─Ö ba┼Ťniowe postacie . Mo┼╝na by┼éo spotka─ç wr├│┼╝ki, kr├│lewny, rycerzy, pirat├│w, policjant├│w, Spider-Mana, Batmana.┬á Wystr├│j sali wprowadzi┼é w radosny nastr├│j, oraz zach─Öca┼é wszystkich do weso┼éej zabawy.Na t─ů wyj─ůtkow─ů okazj─Ö zaprosili┼Ťmy do prowadzenia balu did┼╝eja, kt├│ry zach─Öca┼é wszystkich do ta┼äca karnawa┼éow─ů muzyk─ů, oraz zorganizowa┼é szereg zabaw.┬á Dzieci ┼Ťwietnie si─Ö bawi┼éy uczestnicz─ůc wsp├│lnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pl─ůs├│w robi┼éo si─Ö kolorowo, wszyscy bawili si─Ö weso┼éo, u┼Ťmiech nie znika┼é z twarzy mimo chwilowego zm─Öczenia. Dzieci mog┼éy r├│wnie┼╝ zaprezentowa─ç sw├│j talent ┼Ťpiewaj─ůc znane piosenki.Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwa┼éa wszystkich do ta┼äca w rytm samby, walczyka, kaczuch. Na sali pojawi┼éy si─Ö ba┼äki mydlane, oraz sztuczny ┼Ťnieg. Kiedy czas zabawy dobieg┼é ko┼äca dzieci z ┼╝alem opuszcza┼éy sal─Ö balow─ů. Bal umo┼╝liwi┼é dzieciom i wychowawcom sp─Ödzenie czasu w mi┼éej atmosferze. Wsp├│lna zabawa przynios┼éa wiele rado┼Ťci naszym wychowankom, a to by┼éo g┼é├│wnym celem tego balu. Pozosta┼éy r├│wnie┼╝ wspomnienia i pami─ůtkowe zdj─Öcia .

Dzi─Ökujemy dzieciom i rodzicom za zaanga┼╝owanie w przygotowanie pi─Öknych balowych stroj├│w.

 

 

 

 

galeria

 

 

DLA BABCI I DZIADKA

┼Üwi─Öto Babci i Dziadka to dzie┼ä niezwyk┼éy .To dzie┼ä pe┼éen u┼Ťmiech├│w, wzrusze┼ä, ┼éez rado┼ŤciÔÇŽ W miesi─ůcu┬á lutym 2017r. w naszym przedszkolu z tej okazji ┬áodby┼éy si─Ö uroczysto┼Ťci.
Dzieci pod czujnym okiem swoich pa┼ä przygotowywa┼éy si─Ö do tego ┼Ťwi─Öta. Przedszkolaki zaprezentowa┼éy go┼Ťciom program artystyczny : ta┼äce, wiersze, piosenki p┼éyn─ůce z ma┼éych, ale ÔÇ×gor─ůcychÔÇŁ serc .
Wr─Öcza┼éy swoim ukochanym Babciom i Dziadkom w┼éasnor─Öcznie wykonane laurki i upominki. Babcie i Dziadkowie z u┼Ťmiechem i z rado┼Ťci─ů przyj─Öli┬á ma┼éych artyst├│w .
Wyst─Öpy nagradzano gromkimi brawami.┬á Do ┼╝ycze┼ä do┼é─ůczy┼éy si─Ö tak┼╝e panie wychowawczynie i pani Dyrektor. Uwie┼äczeniem spotkania by┼é wsp├│lny pocz─Östunek.

Dzi─Ökujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za udzia┼é w spotkaniu, a Rodzicom za wsp├│┼éudzia┼é w przygotowaniu uroczysto┼Ťci.

 

 

 

 

galeria

 

 

W BIBLIOTECE MIESJKIEJ ÔÇô filia nr2

W dniach 6.02.2017r.-10.02.2017r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych go┼Ťci┼éy w Bibliotece Miejskiej w Kra┼Ťniku za zaproszenie p. Jolanty Zaj─ůc.
G┼é├│wnym celem wizyty by┼éo wzbogacanie wiadomo┼Ťci o Kubusiu Puchatku. Nasi milusi┼äscy wys┼éuchali kr├│tkiego opowiadania o przygodach Kubusia i jego przyjaci├│┼é, brali udzia┼é w konkursach i zabawach. Spr├│bowa┼éy, jak smakuje ÔÇ× s┼éodkie, co niecoÔÇŁ. Ze smutkiem przedszkolaki zaakceptowa┼éy koniec spotkania i przygotowanie do drogi powrotnej.

galeria


 

BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE

W dniu ┬á02.02.2017r. w naszym Przedszkolu odby┼éo si─Ö spotkanie┬á z przedstawicielem Stra┼╝y Miejskiej w Kra┼Ťniku. Tematem spotkania by┼éy :ÔÇ× Bezpieczne ┬ázabawy zimoweÔÇŁ.
Dzieciaki z du┼╝ym zainteresowaniem s┼éucha┼éy wskaz├│wek dotycz─ůcych bezpiecznych zabaw zim─ů oraz same ch─Ötnie dzieli┼éy si─Ö swoim do┼Ťwiadczeniem.
Og┼éoszone zosta┼éy te┼╝ wyniki konkursu plastycznego┬á pt. ÔÇ× Jak bezpiecznie bawi─ç si─Ö zim─ů? ÔÇŁ
Pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz wr─Öczy┼éa ka┼╝dej grupie pami─ůtkowy dyplom i s┼éodki pocz─Östunek.

 galeria

 

 

 

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia- jak dobrze wiecie, 
┼Üwi─Öty Miko┼éaj chodzi po ┼Ťwiecie.┬á
Dźwiga swój worek niezmordowanie 
I ka┼╝de dziecko prezent dostanie.

W tym dniu w naszym przedszkolu odby┼éa si─Ö uroczysto┼Ť─ç miko┼éajkowa przegotowana przez panie : A. Kozik,
W. Rycerz, E.Świca.
Dzieci ze wszystkich wiekowych , zgromadzi┼éy si─Ö w sali gimnastycznej , aby powita─ç niecodziennego go┼Ťcia
ÔÇ× Miko┼éajaÔÇŁ. Podczas spotkania dzieci z grupy IV zaprezentowa┼éy swoje umiej─Ötno┼Ťci artystyczne. Odwiedziny tak mi┼éego go┼Ťcia dostarczy┼éy dzieciom wiele rado┼Ťci i pozytywnych emocji. Bajkowe spotkanie zako┼äczy┼éo si─Ö pami─ůtkowym zdj─Öciem z Miko┼éajem.

galeria

ZACZAROWANA JESIEŃ

W dniu 24.11.2016r. w naszym Przedszkolu ┬áodby┼é si─Ö Przegl─ůd Ma┼éych Form Teatralnych ┬ápt. ÔÇ× Zaczarowana Jesie┼äÔÇŁ, zorganizowany przez Panie : M. Zb─Ök, A. Kozik.
Ka┼╝da grupa przedszkolna zaprezentowa┼éa kr├│tk─ů scenk─Ö teatraln─ů o tematyce jesiennej. Teatralnym zmaganiom ma┼éych artyst├│w przygl─ůda┼éy si─Ö: Dyrektor Pani Krystyna Krotkiewicz, Wicedyrektor Pani Teresa Skorupa ┬ái Rodzice.
Nagrod─ů za pi─Ökne wyst─Öpy by┼éy g┼éo┼Ťne brawa , podzi─Ökowania i gry planszowe dla ka┼╝dej grupy.
Og┼éoszone zosta┼éy te┼╝ wyniki konkursu plastycznego pt. ÔÇ× Barwy JesieniÔÇŁ .
Ka┼╝dy autor pracy plastycznej otrzyma┼é kolorowank─Ö i pami─ůtkowy dyplom .
Upominki zakupione zostały z funduszy Rady Rodziców ZPO nr 1.

galeria

 

film

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W wtorek┬á 25 pa┼║dziernika 2016 r.w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Kra┼Ťniku odby┼éa si─Ö uroczysto┼Ť─ç,przygotowana przez Panie : M. Szafran, S. Bie┼äczak, K.┼üygan, kt├│rej g┼é├│wnym celem by┼éo wprowadzenie nowo przyby┼éych dzieci do spo┼éeczno┼Ťci przedszkolnej.
Pasowanie na przedszkolaka, ko┼äczy proces adaptacyjny dzieci w nowym ┼Ťrodowisku, jakim jest przedszkole.
Jest to bardzo wa┼╝ne wydarzenie w ┼╝yciu zar├│wno dzieci jak i ich rodzic├│w, a tak┼╝e nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwarto┼Ťci; stwarza mo┼╝liwo┼Ť─ç prezentacji pierwszych umiej─Ötno┼Ťci i wiadomo┼Ťci zdobytych w przedszkolu. Zanim dzieci oficjalnie zosta┼éy przedszkolakami, zaprezentowa┼éy licznie zgromadzonym rodzicom i zaproszonym go┼Ťciom swoje umiej─Ötno┼Ťci artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu przez panie wychowawczynie. Po cz─Ö┼Ťci artystycznej, dzieci przyrzeka┼éy ju┼╝ zawsze: by─ç dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawi─ç si─Ö w przedszkolu, przychodzi─ç do przedszkola z u┼Ťmiechem na twarzy, s┼éucha─ç pa┼ä i pomaga─ç kolegom. Po z┼éo┼╝eniu obietnic przez przedszkolak├│w, z-ca Burmistrza Miasta Kra┼Ťnik Pani Marzena Pomykalska i Dyrektorka ZPO Nr.1 Pani Krystyna Krotkiewicz dokona┼éy uroczystego pasowania ka┼╝dego dziecka na przedszkolaka.Na pami─ůtk─Ö tego wa┼╝nego wydarzenia ka┼╝dy przedszkolak otrzyma┼é dyplom i znaczek odblaskowy. Uroczysto┼Ť─ç zako┼äczy┼éa si─Ö sesj─ů fotograficzn─ů .
Dzieciom ┼╝yczymy wielu sukces├│w oraz rado┼Ťci z pobytu w przedszkolu ,┬á rodzicom i pracownikom przedszkola ┼╝yczymy dobrej, owocnej wsp├│┼épracy opartej na wzajemnym zaufaniu i ┼╝yczliwo┼Ťci.

galeria

film

 

 


 

 


 

BAŚNIOWA  PODRÓŻ

W dniu 18.10.2016r. dzieci z grup : II,II i IV obejrza┼éy w kra┼Ťnickim CKiP spektakl teatralny pt. ÔÇ× LokomotywaÔÇŁ w wykonaniu aktor├│w z Narodowego Teatru Edukacji we Wroc┼éawiu. Niezwyk┼éej podr├│┼╝y ba┼Ťniowym poci─ůgiem towarzyszy┼éy wiersze J. Tuwima.
Podczas podr├│┼╝y widzowie spektaklu poznali samodzieln─ů Zosi─Ö , marzyciela Dyzia, zapominalskiego s┼éonia ┬áHilarego , pracowitego dziadka i jego rzepk─Ö , kochaj─ůcego przygody Malu┼Ťkiewicza, ptasie trele w ÔÇ× Ptasim radiuÔÇŁ, rozbrykan─ů k├│zk─Ö i wiele innych postaci.
Nasze przedszkolaki przywioz┼éy z podr├│┼╝y ciekawostki o otaczaj─ůcym ┼Ťwiecie ubarwionym humorem.
Ba┼Ťniowa podr├│┼╝ zako┼äczy┼éa si─Ö pami─ůtkowym zdj─Öciem z aktorami .


galeria

 

 

PSZCZOŁA TO SKARB

30 wrze┼Ťnia 2016r. w kra┼Ťnickim Centrum Kultury i Promocji podsumowano konkurs plastyczny "Pszczo┼éa to skarb". Z ┬á7 nades┼éanych prac z naszej plac├│wki, nagrodzono 4 . W uroczysto┼Ťci wzi─ů┼é udzia┼é m.in. Eugeniusz Pelak, wicekurator o┼Ťwiaty,Wojciech Go┼éo┼Ť, dyrektor CKiP w Kra┼Ťniku, a tak┼╝e Grzegorz Marcinkowski ze Starostwa Powiatowego w Kra┼Ťniku. Autorzy nagrodzonych prac otrzymali podzi─Ökowania i ksi─ů┼╝eczki.

galeria

 

ZDROWY UŚMIECH

W tym roku nasze przedszkole bierze udzia┼é w 6 edycji Og├│lnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ÔÇ×Akademia AquafreshÔÇŁ.
W ramach tego programu zrealizujemy cykl zaj─Ö─ç edukacyjnych z zakresu dbania o higien─Ö jamy ustnej. Przedszkolaki dowiedz─ů si─Ö r├│wnie┼╝ m.in. dlaczego cukier jest niezdrowy, jak nale┼╝y prawid┼éowo my─ç r─Öce i dlaczego jest to takie wa┼╝ne dla naszego zdrowia, wezm─ů te┼╝ udzia┼é w konkursie plastycznym pt. ÔÇ×U┼Ťmiech dzieckaÔÇŁ.
Wst─Öpem do realizacji programu by┼éo spotkanie z p. Katarzyn─ů Gurb─ů, kt├│ra udzieli┼éa dzieciom instrukta┼╝u, jak prawid┼éowo my─ç z─Öby, co je┼Ť─ç a czego unika─ç aby z─ůbki dzieci pozosta┼éy jak najd┼éu┼╝ej zdrowe.
Bardzo wa┼╝ne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higien─Ö jamy ustnej by┼éa kontynuowana r├│wnie┼╝ w domu, dlatego wszystkie dzieci otrzyma┼éy ulotki informacyjno-edukacyjne dla rodzic├│w oraz kalendarz zach─Öcaj─ůcy do systematycznego mycia z─ůbk├│w.
Jak pokazuj─ů badania, pr├│chnica nadal pozostaje bardzo wa┼╝nym problemem w┼Ťr├│d najm┼éodszych. Chcemy to zmieni─ç przez systematyczne dzia┼éania. Wsp├│lnie dbajmy o zdrowy u┼Ťmiech dzieci!

 

galeria

 

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

27 wrze┼Ťnia ┬áodby┼éa wystawa grzyb├│w ┬ázorganizowana ┬áprzez Powiatow─ů Stacj─Ö Sanitarno - Epidemiologiczn─ů . Dzieci z naszego┬á┬á przedszkola ┬ámia┼éy okazj─Ö zobaczy─ç oko┼éo 100 ┬ágatunk├│w ┬ágrzyb├│w. Wystawa, to jedyna okazja, by opr├│cz wspania┼éych borowik├│w, podgrzybk├│w, ko┼║larzy ┬ádok┼éadnie przyjrze─ç si─Ö okazom grzyb├│w truj─ůcych, kt├│rych zjedzenie mo┼╝e by─ç niebezpieczne dla zdrowia, cz─Östo te┼╝ ┼╝ycia. Przedszkolaki pozna┼éy ┬ár├│wnie┼╝ zasady bezpiecznego grzybobrania ┬áw czasie ┬ápokazu ┬ámultimedialnego.

 

galeria

 

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Dnia 13.09.2016r. na zaproszenie nauczycielki┬á R. G├│recznej przybyli do naszego przedszkola funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Kra┼Ťniku.┬á Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zgromadzi┼éy si─Ö w salach przedszkolnych, aby powita─ç niecodziennych go┼Ťci. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedzia┼éy si─Ö jak bezpiecznie porusza─ç si─Ö po drogach, podr├│┼╝owa─ç samochodem, bawi─ç si─Ö w domu i w przedszkolu, oraz jak si─Ö zachowa─ç w ┬ásytuacji zagro┼╝enia ┬ánp. w kontakcie z osob─ů┬á nieznajom─ů itp.
Du┼╝e zainteresowanie u dzieci wzbudzi┼éo umundurowanie policjant├│w -┬á czapka, kt├│ra w─Ödrowa┼éa z g┼éowy na g┼éow─Ö ka┼╝dego przedszkolaka , policyjny lizak , oraz kajdanki. Uwie┼äczeniem spotkania┬á by┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç obejrzenia z bliska policyjnego motoru i┬á jego wyposa┼╝enia . Ponadto przedszkolaki mog┼éy w┼é─ůczy─ç i pos┼éucha─ç sygna┼éu policyjnej syreny

galeria

 

 

 

 Poprawiony (sobota, 15 kwietnia 2017 13:01)