PostHeaderIcon Aktualno┼Ťci

Spis tre┼Ťci
Aktualno┼Ťci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10
Wszystkie strony

 

ROK SZKOLNY 2017/ 2018


PI┼╗AMA PARTY

Pi┼╝ama Party ÔÇô to ┼Ťwietna i ciekawa zabawa dla dzieci i doros┼éych. Takie wydarzenie mia┼éo miejsce w Przedszkolu Miejskim nr 7┬á w Kra┼Ťniku w gr. III dnia 26.02.2018r.
Na t─ů okoliczno┼Ť─ç przygotowano r├│┼╝ne gry, zabawy, dobr─ů muzyk─Ö i s┼éodki pocz─Östunek. Bitwa na poduszki, pokaz makija┼╝u, mody pi┼╝amowej, gry ulubione karty to by┼éa najlepsza rado┼Ť─ç dla naszych dzieci.
Odpowiedni nastrój, kolorowe kanapy, wspólne rozmowy przy popcornie pozwoliły dzieciom na cudowne spędzone chwile w przedszkolu.

 

galeria


BEZPIECZNE ZABAWY ZIM─ä

Zima to pora roku, podczas kt├│rej dzieci uwielbiaj─ů sp─Ödza─ç czas na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu bawi─ůc si─Ö na sankach, nartach, czy ┼éy┼╝wach. Jednak weso┼éa zabawa w niedozwolonych miejscach stwarza wielkie zagro┼╝enie dla zdrowia i ┼╝ycia milusi┼äskich. Zadaniem doros┼éych jest eliminowanie zagro┼╝e┼ä oraz edukowanie dzieci w tym zakresie ju┼╝ od najm┼éodszych lat.
Z tej okazji w naszym przedszkolu pojawili si─Ö pracownicy kra┼Ťnickiej Stra┼╝y Miejskiej, kt├│rzy wyg┼éosili prelekcj─Ö na temat bezpiecznych zabaw zimowych. Przedszkolaki dowiedzia┼éy si─Ö, ┼╝e nie wolno bawi─ç si─Ö
w pobliżu akwenów wodnych oraz ulic, przećwiczyły sposób uchronienia się przed atakiem psa oraz przypomniały numery alarmowe. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało przydatny upominek- odblask w postaci breloczka.
Cenne rady pozwol─ů dzieciom na zapewnienie sobie i innym maksymalnego bezpiecze┼ästwa.(M.K.)


 

 

 

galeria

 

 

TEATR BAJKA

W dniu 23.02.2018r. w naszym przedszkolu go┼Ťcili aktorzy z Teatru ÔÇ× BAJKAÔÇŁ z Nowego S─ůcza.
Dzieci z grup : I,II i III obejrza┼éy teatrzyk kukie┼ékowy pt. ÔÇ× KOCMO┼üUSZEKÔÇŁ, kt├│ry promowa┼é zdrowe od┼╝ywianie oraz higien─Ö w┼éasn─ů i otoczenia.
Natomiast dzieci z grup IV i V mia┼éy okazj─Ö dowiedzie─ç si─Ö z bajki pt.ÔÇ× CENNE RADYÔÇŁ jak unika─ç zagro┼╝e┼ä na ulicy i przestrzegania zasad ruchu drogowego, oraz gdzie szuka─ç pomocy, je┼Ťli brak jest obok
rodzic├│w lub opiekun├│w.

(M.Z)

 

 

 

galeria


 


 

JAK BAWI─ć SI─ś BEZPIECZNIE

W lutym w naszym przedszkolu zorganizowany zosta┼é konkurs plastyczny pt. ÔÇ× Jak bawi─ç si─Ö bezpiecznie?ÔÇŁ. Do udzia┼éu w nim zaproszono wszystkie grupy wiekowe.Prace mog┼éy by─ç wykonane wybran─ů przez uczestnik├│w technik─ů plastyczn─ů, z mo┼╝liwo┼Ťci─ů wykorzystania r├│┼╝norodnych materia┼é├│w.
G┼é├│wnym celem konkursu by┼éo propagowanie bezpiecze┼ästwa podczas zimowych zabaw na ┼Ťwie┼╝ym powietrzu. Naszym celem by┼éo r├│wnie┼╝ zach─Öcenie dzieci do tw├│rczego dzia┼éania na miar─Ö ich umiej─Ötno┼Ťci
i mo┼╝liwo┼Ťci. Wszystkie prace wzbudzi┼éy zachwyt ze wzgl─Ödu na ich pomys┼éowo┼Ť─ç i oryginalne uj─Öcie tematu, a ich autorzy zas┼éu┼╝yli na pochwa┼é─Ö i uznanie.
(M.K.)

A oto nasze prace:

 

galeria

 

 

 

┼Üwi─Öto Babci i Dziadka to dzie┼ä niezwyk┼éy .To dzie┼ä pe┼éen u┼Ťmiech├│w, wzrusze┼ä, ┼éez rado┼ŤciÔÇŽ W dniach 19- 23 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu z tej okazji ┬áodby┼éy si─Ö uroczysto┼Ťci. W tych dniach przedszkolaki zaprosi┼éy do przedszkola swoje kochane babcie i dziadk├│w. Dzieci przygotowa┼éy dla nich specjalny program artystyczny, recytowa┼éy wiersze, ┼Ťpiewa┼éy piosenki i ta┼äczy┼éy. Niejednej babci i dziadkowi, ┼éezka kr─Öci┼éa si─Ö w oku. Na koniec tego wyj─ůtkowego ┬áspotkania dzieci wr─Öczy┼éy swoim ukochanym babciom i dziadkom w┼éasnor─Öcznie przygotowane upominki i laurki.
Wyst─Öpy nagradzano gromkimi brawami.┬á Do ┼╝ycze┼ä do┼é─ůczy┼éy si─Ö tak┼╝e panie wychowawczynie i pani Dyrektor Krystyna Krotkiewicz ┬á.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za udział w spotkaniu,
a Rodzicom za wsp├│┼éudzia┼é w przygotowaniu uroczysto┼Ťci.